1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 16.03.2012, 17:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Dalibor Mlakar, Jureša, Čavlina (svi Zagreb)

Josip Piršljin • petak, 16.03.2012.

Nogometaši zaprešićkog Intera konačno su došli do pobjede. Sastav Ilije Lončarevića pred domaćom je publikom u 22. kolu MAXtv Prve lige s uvjerljivih 4:0 svladao Karlovac i time prekinuo negativan niz. Naime, Inter je posljednji put slavio još u listopadu prošle godine, a u proljetni dio natjecanja krenuo je s tri poraza.

Deni Bektaši
46'
7
Matija Mišić
62'
3
Tihomir Jelavić
70'
Sanjin Lucijanić

Zaprešićani su u ovu utakmicu ušli s imperativom pobjede pošto su izgubili sva tri proljetna susreta, a pobjedu nisu okusili u zadnjih osam dvoboja, te su bitno kompromitirali svoju poziciju na tablici. Momčad Ilije Lončarevića upala je u zonu ispadanja, te su joj bodovi protiv objektivno slabijeg Karlovca itekako bili potrebni.

S druge strane, sastav Sanjina Lucijanića nije pobijedio u posljednjih šest susreta, no bod protiv trećeplasiranog Slaven Belupa u prethodnom kolu trebao je Karlovčanima biti poticaj za bolju predstavu u Zaprešiću. Igrali su bez ozlijeđenih Igora Konte i Karla Šimeka.

Inter je na najbolji mogući način otvorio utakmicu. Već u šestoj minuti susreta Zaprešićani su došli do vodstva i time bitno usmjerili tijek dvoboja. Mirko Kramarić je sjajno izveo slobodni udarac s više od 20 metara iskosa s desne strane i pogodio gornji lijevi kut vratara Lovre Kalinića.

Nakon tog pogotka Inter se još više ohrabrio i krenuo po povećanje vodstva, a dobre su prilike propustili Filip Jazvić i Stephan Vujčić. Najprije je u 24. minuti Jazvićev udarac obranio Kalinić, a šest minuta kasnije Vujčić je iz blizine pucao glavom, ali preko gola.

Domaća je momčad dominirala u prvom poluvremenu i konstantno pritiskala zadnji red Karlovca, dok gosti nisu niti jednom zaprijetili Krševanu Santiniju. S minimalnim vodstvom Inter je otišao na odmor uoči drugog dijela.

Poslije samo pet minuta igre u nastavku Inter je postigao drugi gol. Vratar Karlovca Kalinić zakačio je u svom šesnaestercu Tomislava Šarića nakon što mu je ispala lopta, a sudac je dodijelio kazneni udarac domaćima. Šarić je odlučio izvesti jedanaesterac kojeg je izborio i pogodio je za 2:0.

Karlovčani su bili primorani malo ofenzivnije krenuti prema domaćim vratima, a prvi su udarac na utakmici uputili prema Santiniju u 56. minuti preko Vedrana Gerca. Ipak, žuto-plavi su ubrzo ponovno zagospodarili terenom.

U 71. minuti pitanje pobjednika je definitivno riješeno kada je po desnoj strani prošao Mislav Oršić i na petercu gostiju pronašao Antu Budimira koji je zakucao loptu u mrežu za visokih i uvjerljivih 3:0.

Inter je lakoćom sačuvao svoju prednost, a posljednji pogodak djelo je Ivana Blaževića u sudačkoj nadoknadi. Karlovac je pokazao premalo i zasluženo upisao novi, 13. prvenstveni poraz i jednom se nogom nalazi u drugoj ligi.