Austrijancu Istarsko proljeće

Maja Giljanović • ponedjeljak, 19.03.2012.

Deveto izdanje Istarskog proljeća koje se od 15. do 18. u organizaciji Biciklističkog kluba Meridiana-Kamen iz Pazina vozilo kroz Istru završilo je ukupnom pobjedom Austrijanca Markusa Eibeggera, a najbolji plasman među hrvatskim vozačima ostvario je Kristijan Đurasek za Adria Mobil na četvrtom mjestu.

Završeno je deveto izdanje međunarodne biciklističke utrke Istarsko proljeće koja se u organizaciji Biciklističkog kluba Meridiana-Kamen iz Pazina od 15. do 18. vozila kroz Istru, a okupila je više od 200 natjecatelja iz 35 ekipa među ostalim iz Austrije, Australije, Češke, Kanade, Mađarske, Nigerije, Poljske, Rusije, Švicarske i Hrvatske.

Ukupni pobjednik 487 kilometara dugačke utrke Austrijanac je Markus Eidegger (Arbo), drugo mjesto zauzeo je Nizozemac Danny van Poppel (Rabobank), a treće pobjednik prošlotjednog šestog Memorijala Nevio Valčić Slovenac Marko Kump (Adria Mobil).

Nakon prologa u Pazinu, 159 kilometara od Poreča do Labina, 157 od Vrsara do Motovuna i 169 kilometara od Pazina do Umaga najbolji među hrvatskim vozačima je Kristijan Đurasek (Adria Mobil) na četvrtom mjestu, a u Top 10 završio je i Matija Kvasina (Loborika) na osmom mjestu.

Emanuel Kišerlovski (Loborika) završio je na 55., Radoslav Rogina (Adria Mobil) na 86., Hrvoje Miholjević (Loborika) na 110., Luka Grubić (Meridiana Keman) na 126. i Juraj Ugrinić (Meridiana Kamen) na 150. mjestu.

U momčadskom poretku pobjedu je odnio nizozemski Rabobank, Meridiana Kamen je zauzela šesto, a Loborika 14. mjesto.