Kišerlovski u Top 10

Maja Giljanović • utorak, 20.03.2012.

Najbolji hrvatski biciklist Robert Kišerlovski probio se među 10 najboljih na 10. mjesto u drugoj etapi Volta a Catalunye, a u ukupnom poretku minutu i pol iza Michaela Albasinija zauzima 17. mjesto među 175 natjecatelja.

Nakon trijumfa u Calelli Michael Albasini (GreenEdge) osvojio je i drugu, 161 kilometara dugačku etapu Volta a Catalunye. 31-godišnji Švicarac u završnom je sprintu u skupini 31 najbrža ciljem prošao ispred Darija Catalda (Omega) na drugom i Rigoberta Urana (Sky) na trećem mjestu.

U elitnoj skupini završio je i Robert Kišerlovski (Astana). Najbolji hrvatski biciklist probio se među 10 najboljih na 10. mjesto, a ostvario je i velik skok u ukupnom poretku, s 85. na 17. mjesto. Majicu vodećeg u ukupnom poretku i dalje nosi Albasini, a za petama su mu nakon utorka Ryder Hesjedal (Garmin) i Mikael Cherel (AG2R).

Napredovali su i Andy Schleck (RadioShack) i još više Bradley Wiggins (Sky), na 88. i 31. mjesto, a jedan od najvećih favorita i ljubimac domaćih navijača Alejandro Valverde pao je 55 kilometara prije cilja. Momčadski kolege iz Movistara trsili su se čim ga više približiti najbržima, ali najbolje što je Španjolac uspio je izbiti na čelo skupine s 2:07 sekundi zaostatka, osvojiti 64. mjesto i u ukupnom poretku pasti s 50. na 101. mjesto.