Slavonski derbi pripao Županji

Zvonka Keliš • srijeda, 21.03.2012.

U 19. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Medveščaka stigla je do nadasve uvjerljive pobjede nad rukometašima Mladog rudara, dok je Moslavina na gostovanju u Ivancu izborila minimalnu pobjedu. Momčad Senja, na domaćem je terenu, bila bolja od Dugog Sela. U slavonskom se derbiju, pak, boljom pokazala momčad Županje koja je s tri pogotka razlike svladala Osijek.

Medveščak NFD - Mladi rudar 41:24 (19:8)

Dvorana Sutinska vrela bila je domaćin susreta rukometaša Medveščaka i Mladog rudara u kojem je do uvjerljive pobjede sa 17 pogodaka razlike stigao domaćin. Izjednačeno je u susretu bilo tek do uvodnih 2:2 nakon čega domaća momčad ubrzava tempo te stiže do vodstva 6:3, ali i 11:4. Do odlaska na odmor domaći su rukometaši samo povećali svoju prednost na 16:7, a potom i na 19:8 s kojima se ide na predah.

U nastavku susreta obje se momčadi opuštaju, no to ne sprječava Medvjede da dodatno povise svoju prednost. Konačno, itekako uvjerljiva pobjeda Medveščaka sa 17 pogodaka razlike (41:24). Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Tokić, Lind i Pašalić s po šest postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Mladog rudara bili A. Franković i Erstić s po četiri gola.

Ivančica - Moslavina 27:28 (13:13)

Momčad Moslavine stigla je u goste rukometašima Ivančice te se kući nakon zanimljive borbe vratila s minimalnom pobjedom i novim bodovima. Izjednačeno je i napeto bilo u prvom dijelu susretu u Ivancu u koji su gosti stigli tek s 12 igrača. Koliko je zanimljivo bilo govori i izjednačen rezultat (13:13) nakon isteka 30. minute.

Drugo poluvrijeme u 37. je minuti donijelo domaću prednost od tri pogotka (18:15), ali i novo izjednačenje (19:19) četiri minute kasnije. Uslijedila je potom igra gol za gol, a odluka o pobjedniku pala je u samoj završnici, naime, Moslavina sedam sekundi prije samoga kraja osigurava sedmerac kojeg realizira u posljednjoj sekundi susreta, točnije nakon sirene koja označava kraj dvoboja, te tako slavi 28:27. Odličan je u redovima Moslavine bio Mamić s 12 pogodaka, dok se kod Ivančice istaknuo K. Štefičar s devet golova.

Senj WB - Dugo Selo 29:25 (16:14)

Rukometaši Senja ugostili su u sklopu 19. kola 1. HRL momčad Dugog Sela te su stigli do domaćeg slavlja 29:25. Zanimljivo je bilo u prvom poluvremenu susreta u Senju gdje je domaćin pokušao izboriti prvu domaću pobjedu u proljetnom dijelu sezone. Domaća je momčad tako u prvom dijelu stigla do prednosti od dva pogotka s kojom se na koncu ide na predah (16:14).

Nastavak susreta donio je nastavak domaće serije 4-0 kojom Senj odlazi na potom nedostižnu prednost, a sve do 26:24 postojala je nada za gostujuću momčad koja u samoj završnici nestaje zahvaljujući domaćim rukometašima. Naime, igrači Senja osiguravaju konačnu pobjedu 29:25. Uković je u pobjedu svoje momčadi ugradio deset pogodaka, dok je Mišković za Dugo Selo zabio 11 golova.

Županja - Osijek 31:28 (13:12)

Pred dvjestotinjak gledatelja u Županji domaćin je, u slavonskom derbiju, gostima iz Osijeka nanio prvi proljetni poraz, ali je i osigurao nova dva boda. Izjednačeno je i borbeno bilo u prvih 30 minuta susreta u kojima je domaća momčad pokazala čvrstu obranu te mnogo strpljivosti u napadu. Na kraju prvog dijela igrači Marija Dropuljića tako stižu do minimalne prednosti 13:12.

Na samom startu drugog poluvremena gosti uspijevaju izjednačiti i preokrenuti rezultat za prvo i jedino vodstvo u susretu, 19:18. Međutim, domaći rukometaši ne posustaju te do konca ostvaruju prednost od tri pogotka (31:28). Momčad Županje do pobjede je predvodio Duvnjak s osam pogodaka, dok je Kuduz u poraz svoje momčadi ugradio sedam golova.