Bodovi za Osijek i Dugo Selo

Zvonka Keliš • utorak, 27.03.2012.

U 20. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Osijeka stigla je do nadasve uvjerljive pobjede nad rukometašima Biograda, dok je Dugo Selo, također na domaćem terenu, bilo bolje od Crikvenice.

Osijek - Biograd 43:29 (23:17)

Sportska dvorana Zrinjevac bila je domaćin susreta rukometaša Osijeka i Biograda u kojem je domaćin slavio s čak 14 pogodaka razlike te je uzeo dva boda. Izjednačeno je bilo na samom startu susreta u Osijeku, no nakon 5:5 domaća momčad uzima stvari u svoje ruke te se polako počinje odvajati od gostiju (6:5, 11:9). Do odlaska na odmor domaći rukometaši osiguravaju prednost od šest golova (23:17).

Nastavak susreta donio je povećanje vodstva igrača Osijeka koji tako ubrzo nakon +6 imaju i +10 (34:24). Konačno, uvjerljiva pobjeda Osijeka 43:29 koji tako osvaja nova dva boda. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ante Kuduz s 12 postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Biograda bio Šime Markić s 11 golova.

Dugo Selo - Crikvenica 33:27 (15:16)

Momčad Dugog Sela, u sklopu 20. je kola 1. HRL, ugostila rukometaše Crikvenice koji su se kući vratili bez pobjede i bodova. Napeto je i izjednačeno bilo u prvom dijelu susreta (5:5), no kod 7:7 domaćin mini serijom 3-0 osigurava vodstvo 10:7. Uslijedilo je ubrzo novo poravnanje rezultata (12:12), dok na isteku 30. minute gosti imaju minimalnih 16:15.

U drugom poluvremenu domaća momčad ponovno okreće rezultat u svoju korist (19:17, 23:18) te stečenu prednost potom samo povećava (29:21). Na kraju, pobjeda domaćih rukometaša sa šest golova razlike (33:27). Odlični su u redovima Dugog Sela bili Matija Šukan i Domagoj Pavlović s po osam pogodaka, dok se kod Crikvenice istaknuo Vladimir Matejčić sa šest golova.