1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 30.03.2012, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Tomislav Hudika (Varaždin)

Ivana Strahija • petak, 30.03.2012.

Na svom je travnjaku zaprešićki prvoligaš upisao tri boda protiv Osijeka, što mu je vitalno važno za povratak u sigurnu zonu. Osječanima pak poraz donosi seobu u crvenu zonu za ispadanje te veliku neizvjesnost pred Kup u utorak.

Momčad Ilije Lončarevića je u Zaprešiću ostvarila ono najvažnije, osvojila tri boda. Za to su zaslužna dva pogotka. Skulića u 45. minuti i Budimira u 51.

Osječani su međutim u utakmicu ušli odlučno i u 15. minuti zaprijetili domaćem golmanu. Kvržić je dobro pronašao Jugovića, koji glavom loptu ipak šalje iznad mreže Intera. Jugović je bio u prigodi i par minuta kasnije, ovog puta na ubačaj Šorše, no osječki se nogometaš nije proslavio.

Odličnu priliku imali su domaći u 32. minuti, kad je Budimir promašio poentirati. Ipak, u 45. minuti, Inter je uspio doći do vodstva. Skulić je skrenuo loptu u pravom smjeru, u mrežu Vargića, za slavlje Žutih.

I u drugom dijelu Zaprešićani imaju više sreće. Svega šest minuta po povratku na travnjak na semaforu se rezultat promijenio u 2:0, a u strijelce se upisao Budimir. Obrana Osijeka nije najbolje reagirala na ubačaj s desne strane, ali je zato Budimir znao što i kako te je matirao osječkog golmana.

Do kraja utakmice rezultat se mogao još mijenjati, a Osijek je davao sve od sebe ne bi li to bilo u njegovu korist. No, Santini je obranio pokušaj Lukačevića, a nakon toga se nije proslavio Maglica, koji je imao priliku iz udarca iz kuta.

Zaprešićani su pak imali pred sam kraj pogodak u prečku, loptu je snažno, ali nedovoljno precizno, na gol Osijeka uputio Jančetić.

Ovakav rezultat Osječanima nikako ne ide u prilog, posebno ne seoba u donji dio tablice, pred važnu utakmicu u utorak, kad u polufinalu Kupa u Gradskom vrtu dočekuju Vinkovčane.

• ttt200831.03.2012. u 11:50
    mislim da bi se prvi gol ipak trebao pisat Mlinaru, ipak mu je rođendan bio jučer :)