Gostujuće pobjede favorita

Ivan Dominik • ponedjeljak, 16.04.2012.

Nedjelja je obožavateljima njemačkog rukometa omogućila gledanje tri susreta najjače lige svijeta, Bundeslige, i to njenog 28. kola. U tri su se dvoboja sastali klubovi iz donjeg doma i sredine ljestvice lige, a u njima su uspješniji bili gosti. Hrvatski igrači su odradili svoj posao, no nisu igrali značajniju ulogu u pobjedama, odnosno porazima svojih klubova...

MT Melsungen – TBV Lemgo

Lemgo je slabije plasiranom Melsungenu došao u goste kao izraziti i veliki favorit te je taj epitet počeo opravdavati od samog početka utakmice. Gosti su domaćim vratarima od kojih je jedan Hrvat Mario Kelentrić, u početnim minutama zabili nekoliko brzih i lakih pogodaka te su rano poveli s osjetnijom prednošću. Vodstvo Lemga je razmjerno raslo tijekom prvog dijela, koje je završilo s prednošću gostiju od visokih 22:16.

Međutim, potpuno drugačija slika viđena je u nastavku u kojem je Lemgo potpuno stao, a prednost su počeli topiti igrači Melsungena. No, do kraja utakmice domaći nisu uspjeli polučiti preokret, premda je Lemgo zabio samo sedam golova u drugih 30 minuta. Unatoč boljoj igri domaćih u drugom dijelu, Lemgo je upisao ipak zasluženu pobjedu od minimalnih 29:28. Predvodili su ga Bechtloff sa šest i Strobel s pet zgoditaka, dok je za domaće Grk Vasilakis zabio devet golova te bio najbolji strijelac utakmice.

Balingen – Göppingen

Gostujući sastav Göppingena, za kojeg igra i povremeni hrvatski reprezentativac Dalibor Anušić uknjižio je nova dva boda pobijedivši na gostovanju Balingen s 31:27. Premda su domaći tijekom većine susreta imali terensku inicijativu te su i vodili većim djelom utakmice, a osobito prvog poluvremena, u nastavku su se probudili gosti i preokretom došli do vrijednog trijumfa.

Melsungen je vodio s dva gola razlike nakon prvih 30 minuta, točnije 15:13, međutim, čvrsta obrana gostiju je pomogla Göppingenu da dođe do važne pobjede, dok se igra domaćina u nastavku potpuno raspala. Najzaslužniji za pobjedu gostiju bio je Späth s devet zgoditaka, dok je sedam dodao Momir Rnić. Anušić je igrao samo obranu, ostao je bez pogotka i zaradio jedno isključenje, dok je kod domaće momčadi najefikasniji bio Slundt s devet golova, koji su bili nedostatni Melsungenu za pozitivan rezultat.

Hannover – Magdeburg

Podosta izjednačena utakmica viđena je u Hannoveru gdje su domaćini tijekom prvog poluvremena održavali pristojan razmak s mnogo jačim Magdeburgom. Stoga je tvrdo prvo poluvrijeme završeno minimalnom prednošću gostiju od 15:14, ali se u nastavku pokazala sasvim drugačija momčad domaćina. Tijekom drugog dijela je obrana gostiju funkcionirala sve bolje što je iskorištavao napad, a domaći Hannover se tim izazovima nije mogao othrvati. Stoga je prednost gostujućeg Magdeburga rasla razmjerno s minutama do konačne pobjede gostiju od visokih i uvjerljivih 29:22.

Gostujući su sastav do novog trijumfa vodili Rojewski sa sedam te Doborac s pet golova, a pobjeda Magdeburga je bila potpuno zaslužena. Kod domaćih je briljirao Lehnhoff zabivši sedam zgoditaka, međutim osim u šesterostrukom strijelcu Przybeckom, nije imao adekvatnu potporu suigrača pa je njegova momčad poražena od znatno jače ekipe.