Spačva najavila bitku za Europu

Ivan Dominik • ponedjeljak, 16.04.2012.

U Sportskoj dvorani OŠ Bartola Kašića u Vinkovcima je domaća Spačva dočekala Bjelovar u sklopu prvog kola nastavka Premijer lige. Tom je utakmicom, uz derbi Buzeta i Zameta, započela druga faza natjecanja u najvišem razredu hrvatskog rukometa, što se tiče Lige za Europu...

Spačva iz Vinkovaca je na domaćem parketu dočekala Bjelovarce na samom početku druge faze natjecanja u jednom od najviših razreda hrvatskog rukometa. Prvo je poluvrijeme većinom bilo izjednačeno u igri i rezultatu, ali se u posljednjih pet minuta prvog dijela na nekoliko golova razlike odvojila domaća momčad.

Stoga je Spačva na odmor otišla s dobrom prednošću od 15:11, a u drugom je dijelu samo nastavila povećavati svoju prednost u istom ritmu. Gosti iz Bilogore nisu zabili pogodak u prvih osam minuta nastavka što je omogućilo Vinkovčanima da pobjegnu na sedam golova razlike.

Spačva je unatoč manjem broju sedmeraca, a većem broju isključenja, koncentriranom i smirenom igrom u napadu te čvrstom obranom uspjela doći do pobjede, koja je po završetku utakmice iznosila šest pogodaka razlike, odnosno 27:21. Tako su su Vinkovčani osigurali prvo mjesto u Ligi za Europu nakon početnog kola iste.

Domaćine je predvodio Domagoj Kuže, koji je po običaju bio najbolji igrač susreta, a zabio je devet golova, dok je sedam zgoditaka pridodao Oroz. Vratari Spačve imali su 16 obrana što je bilo šest više od njihovih kolega u redovima Bjelovara, kod kojeg je najefikasniji bio Gašparović zabivši šest golova.