Buzet teško nadigrao Vinkovčane

Ivan Dominik • subota, 21.04.2012.

Dvije su utakmice odigrane u sklopu drugog kola Lige za Europu rukometne Premijer lige, a u njima su slavlja ubilježili domaći sastavi. Dok je Bjelovar kod kuće bez većih problema apsolvirao Zamet, Buzet je u neefikasnoj utakmici s nešto više problema uspio preskočiti prepreku zvanu Spačva te je uzeo dva važna boda u svojoj Sportskoj dvorani.

Rukometaši Buzeta su unatoč lošem ulasku u utakmicu u kojoj su gubili s dva razlike na samom početku susreta, uspjeli već do poluvremena preokrenuti tijek ogleda na svoju stranu. U prvih 30 minuta su domaćini najčešće na svaki gol Spačve odgovarali s dva svoja zgoditka pa je rezultat na poluvremenu bio 12:10 u korist Istrana.

Drugo su poluvrijeme ponovno bolje otvorili Vinkovčani koji su uspjeli doći do iznenađenja, ali i vodstva. No, u brzinu više su Istrani ubacili u zadnjih 15 minuta susreta te svoje vodstvo nisu ispuštali, dapače, povećavali su ga što je vrijeme više odmicalo. Stoga je dobra, ali tvrda utakmica s malo golova na kraju otišla na stranu Buzeta, koji je uz mnogo muke pobijedio s 24:21.

Najbolji u redovima domaćina bili su Davor Šunjić sa sedam golova, Davor Vukelić s pogotkom manje te vratar Aleks Jović koji je imao čak 15 obrana. U Spačvinoj ekipi su vratari zajedno skupili 13 obrana, dok su najbolji strijelci bili Domagoj Kuže sa šest zgoditaka te Karlo Oroz i Krešo Tomas s četiri gola.

Druga utakmica Lige za Europu igrana je u Bjelovaru gdje je domaći sastav dočekao Zamet. U izrazito golovima bogatoj utakmici su domaćini odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme zabivši 21 gol, dok su se Riječani održavali u rezultatskom egalu samo prvih osam minuta. Bjelovar je sredinom prvog dijela zabio sedam golova u nizu te je prvih 30 minuta ogleda završio prednošću od 21:13.

U nastavku je Zamet zaigrao bolje, osobito u obrani što je bila glavna boljka Riječana u prvom poluvremenu, međutim rezultatski je zaostatak bio prevelik za pozitivan rezultat. U napadačkom je dijelu domaćin zabio samo 11 golova, dok su gosti odigrali slično kao u prvoj polovini susreta. U posljednjih deset minuta utakmice, za vrijeme prednosti od 11 golova razlike, domaći su se potpuno opustili te omogućili Zametu da im vrati seriju od sedam pogodaka, što su njegovi igrači i iskoristili.

No, na kraju je unatoč svim naporima gostiju Bjelovar uknjižio dva boda na domaćem parketu sigurnom pobjedom od 32:27. Bjelovarce je do tog trijumfa predvodio Goran Đuricin s odličnih deset golova, a pomoć je imao i u sjajnim vratarima koji su skupno ostvarili 19 obrana. Osam je golova kod poražene ekipe polučio Bojan Lončarić, nije imao značajniju potporu suigrača, a premda su vratari Zameta obranili 16 udaraca Bjelovara, domaćini su ipak uspjeli nadigrati gostujuću momčad.