Čapljina blizu, Široki lagano

Ivana Karačić • subota, 21.04.2012.

Kolo prije kraja Lige za prvaka BiH ne zna se raspored klubova koji će se boriti na kraju za državni naslov. Široki je u laganom treningu deklasirao Vardu 93:67. No, za startnu jedinicu u završnici odluka će ipak pasti u utorak u Laktašima, gdje Široki gostuje kod Igokee, koja je pobijedila u Čapljini 78:76. Mladost je bila bolja od Bosne 91:85.

Utakmica na Pecari bila je lagani trening Širokog. Protiv Varde, koja je prvi put gostovala u Širokom Brijegu domaći trener Ivan Velić krenuo je s neiskusnim centrom Marijom Novakom u startnoj petorci. Mladi igrač proveo je na parketu prvi put 12 minuta u komadu i postigao sedam poena uz tri skoka.

U momčad se nakon dulje stanke zbog ozljede gležnja vratio i Fran Pilepić. Svojih 13 minuta uspješno je odradio. No, u prvome dijelu pljesak su zaslužili gosti koji su postigli čak osam trica. U nastavku su dodali još tri i mogu biti ponosni, jer prava je rijetkost da netko Širokom zabije 11 trica.

Varda je uspjela postići 67 poena na kraju, što u ovoj ligi još nikome nije pošlo za rukom protiv prvaka BiH. U drugom dijelu utakmice Široki je otišao na pristojnu razliku, a podizali su je akrobatskim zakucavanjima Ivan Ramljak, Coleman Collins, Darko Planinić i Boris Barać, koji je imao double-double učinak od 13 poena i 12 skokova.

Čapljina je ispustila veliku priliku da osigura nastup među četiri najbolja kluba. Igokea je veći dio utakmice vodila, a Čapljinci su u završnici susreta preokrenuli rezultat i poveli 72:68 u 37. minuti, odnosno 76:73 minutu prije kraja. To je bio njihov krajnji doseg. Na samom kraju Nebojša Joksimović i Miloš Komatina donijeli su tijesnu 76:78 pobjedu Igokei.

Marko Jagodić-Kuridža s 21 poenom i devet skokova bio je najbolji kod Čapljine, a Miloš Komatina s 23 poena kod Igokee. Čapljini sad za prolaz dalje treba u srijedu pobjeda u Mrkonjić Gradu protiv Mladosti koja je večeras pobjedom nad Bosnom u Sarajevu 91:85 stigla do treće pobjede u ligi i došla u priliku da izbori treće mjesto.