1. HRL: Medvjedi u derbiju kola za dlaku svladali Moslavinu

Zvonka Keliš • četvrtak, 03.05.2012.

U 24. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige, u derbiju kola, momčad Medveščaka minimalno je svladala rukometaše Moslavine, dok je Dugo Selo na domaćem terenu bilo bolje od Đakova. Rukometaši Umaga slavili su nad Biogradom, a Senj nad Mladim rudarom. Susret između Ivančice i Crikvenice je, pak, završio bez pobjednika i podjelom bodova.

Moslavina - Medveščak NFD 28:29 (9:13)

Derbi 24. kola 1. HRL donio je dvoboj bivšeg Premijerligaša, momčadi Medveščaka, i rukometaša Moslavine u kojem je na koncu minimalno bolja bila gostujuća momčad. Gosti su bolje krenuli u susret te su poveli odmah na startu prvog dijela te nisu dopustili domaćinu da izjednači rezultat. Do odlaska na odmor gostujući su se rukometaši od domaćih odvojili na +4 i 13:9.

Nastavak susreta donio je postepeno približavanje domaćina koji u 41. minuti po prvi puta u susretu poravnava rezultat (16:16). Međutim, Medvjedi se do kraja odupiru svakom novom pokušaju domaće momčadi da ponovno izjednači rezultat te osiguravaju pobjedu 29:28. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Tokić s deset postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Moslavine bili Barić i Šušnja s po pet golova.

Dugo Selo - Đakovo 35:29 (17:14)

Momčad Dugog Sela u sklopu 24. kola 1. HRL ugostila je rukometaše Đakova koji su se kući potom vratili s porazom od šest pogodaka razlike. Izjednačeno je bilo na startu susreta sve do 4:4 nakon čega se domaćin polako rezultatski odvaja te stiže na +4 (10:6), ali i 15:8. Na predah se, pak, ide s prednošću domaće momčadi od tri gola razlike (17:14), naime, T. Barberić u samoj završnici s četiri uzastopna pogotka smanjuje gostujući zaostatak.

Gosti u uvodnim minutama drugoga dijela stižu do izjednačenja 21:21, a potom i do prvog vodstva u susretu (22:21) za koje je zaslužan Kovač. Domaća momčad ipak u narednim minutama serijom 3-0 odlazi na 24:22, potom stiže i na pet pogodaka prednosti (30:25), dok konačno slavi 35:29. Odličan je u redovima Dugog Sela bio Pavlović s 11 pogodaka, dok se kod Đakova istaknuo T. Barberić s deset golova.

Umag - Biograd 32:22 (15:11)

Rukometaši Biograda u 24. su kolu stigli u goste momčadi Umaga koja je pred domaćom publikom stigla do slavlja s deset pogodaka razlike. Susret je bolje otvorio domaćin koji se bolje snašao u prvom dijelu susreta. Nakon prvih 30 minuta domaća je momčad tako imala i prednost od četiri gola (15:11).

U drugom poluvremenu domaći rukometaši samo povisuju svoju prednost te ne dopuštaju gostima da se približe. Na koncu dvoboja igrači Umaga osiguravaju +10 i slave 32:22, ali i uzimaju nova dva boda. Ćosić je u pobjedu svoje momčadi ugradio pet pogodaka, dok su Sakić i Punoš za Biograd zabili također po pet golova.

Mladi rudar - Senj WB 27:34 (12:20)

Buzet je bio domaćin susreta rukometaša Mladog rudara i Senja u kojem je do uvjerljive pobjede sa sedam pogodaka razlike stigla gostujuća momčad. Zanimljivo je bilo u prvom dijelu susreta u kojem gosti stižu do prednosti koju potom samo povećavaju. Na isteku 30. minute gostujuća momčad osigurava velikih osam pogodaka prednosti i vodstvo 20:12.

U nastavku dvoboja domaćin se trudi smanjiti svoj zaostatak, no ne uspijeva se približiti gostujućem vodstvu, kao ni preokrenuti rezultat. Gostujući rukometaši tako kući odlaze s +7 i pobjedom 34:27, kao i dva prvenstvena boda. Filipović je s 11 pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok je Banović u poraz svoje momčadi ugradio sedam golova.

Ivančica - Crikvenica 27:27 (14:18)

U Ivanec je u 24. kolu 1. HRL stigla momčad Crikvenice koja se nakon zanimljivog dvoboja kući vratila s neriješenim rezultatom i osvojenim bodom. Domaćin je na samom startu susreta poveo 3:1 da bi gosti do 16. minute preokrenuli rezultat u svoju korist za vodstvo 10:5. Četiri minute prije kraja prvoga dijela gostujuća momčad ima prednost od šest pogodaka (17:11), dok do kraja prvoga poluvremena domaća momčad smanjuje svoj zaostatak na -4 (14:18).

Drugo poluvrijeme donijelo je napetu borbu u kojoj je Ivančica pokušala izboriti pobjedu kako bi osigurala ostanak u Prvoj ligi, no gostujući joj rukometaši ne dopuštaju povratak u vodstvo. Uspjeli su domaći rukometaši na koncu, točnije, pet sekundi prije kraja susreta izboriti neriješen rezultat te tako osvojiti jedan prvenstveni bod (27:27). Žganec je za Ivančicu zabio osam pogodaka, dok je Stojanović također zabio osam golova.