Lucija Zaninović obranila zlato na Europskom prvenstvu

Mišo Gulić • petak, 04.05.2012.

Hrvatska tekvandoistica Lucija Zaninović na Europskom je prvenstvu osvojila zlatnu medalju, čime je ponovila uspjeh ostvaren prije dvije godine u Sankt Peterburgu.

Nakon što je u četvrtak na Europskom prvenstvu, koje se održava u Manchesteru, Marina Sumić osvojila srebrnu medalju, petak je bio zlatnog sjaja kojim se okitila Lucija Zaninović.

Splićanka je u finalnoj borbi svoje "muha" kategorije (do 49 kilograma) svladala Ruskinju Kristinu Kim s uvjerljivih 10:1, što joj je uz slavlje u Sankt Peterburgu otprije dvije godine druga uzastopna europska titula.

Na putu do zlata Splićanka je u drugom kolu svladala Dankinju Sandru Bo Christensen rezultatom 9:1, dok je u četvrtfinalu bila bolja od Ukrajinke Gane Soroke s 12:7.

Polufinalni dvoboj 24-godišnja hrvatska olimpijka i treća nositeljica finalnog turnira odradila je protiv druge nositeljice, Francuskinje Yasmine Aziez, od koje je bila bolja rezultatom 9:4.

• spiro6309.05.2012. u 20:17
    tako je Lucija samo maži
    spiro63
  • idukar1707.05.2012. u 17:16
    Icijela Tekvando reprezentacija ostvarila izniman uspjeh. Toliko medalja nevjerujem da su i sami očekivali