Vodeni sportovi

Pro Recco bez problema dobio Vasas i ušao u finale

Matej Milanović • petak, 11.05.2012.

Prvo polufinale vaterpolske Lige prvaka kao izrazitog favorita imalo je talijanski Pro Recco, koji je to i potvrdio rutinskom pobjedom protiv mađarskog Vasasa, 12:5.

PRO RECCO - VASAS 12:5 (4:1, 2:0, 4:2, 2:2)

Liga prvaka, Final Four, Polufinale, Oradea:

Pro Recco: Tempesti, Burić, Madaras, Sukno 2, Kasas 1, Felugo, Filipović 2, Perrone 2, Pijetlović 1, Zloković, Ivović, Molina 2, Prlainović 2, Porzio.

Vasas: Nagy, Decker 1, Bošković, Katonas 1, Fazekas, Voros 1, Kiss, Vamos 1, Brguljan 1, Fulop, B. Steinmetz, Takacs, A. Steinmetz, Trener: Foldi

Suci: Alexandrescu (Rumunjska), Borrell (Španjolska)

Pro Recco je na Final Four vaterpolske Lige prvaka u Oradei otputovao kao najveći favorit za naslov i bez većih problema napravio je prvi korak prema tituli, pobijedivši u polufinalu mađarski Vasas. Talijani su već nakon minute i pol poveli 2:0, a prvi gol Mađara stigao je nakon tri minute igre.

Nakon toga Vasas je ostao 20 minuta bez pogotka i Recco je definitivno riješio utakmicu serijom od 6:0, za ogromnih 8:1. Nakon tog pogotka Vasasa za 8:2 utakmica se stabilizirala i do kraja više nije bilo povećanja razlike. Pro Recco je na koncu slavio s mirnih 12:5 i time potvrdio ulogu favorita i izborio nastup u finalu.

Kod Talijana su po dva pogotka upisali Sukno, Filipović, Perrone, Molina i Prlainović. S druge strane, kod Vasasa su petorica igrača zabila jedanput.

Sutra, u subotu, Vasas će se boriti za treće mjesto, a Pro Recco će protiv boljega iz dvoboja Mladosti i Primorja pokušati osvojiti svoj sedmi europski naslov i time na ljestvici najtrofejnijih ekipa dostići prvoplasirane Mladost i Partizan.

• spiro6312.05.2012. u 06:43
    da bi dobili Pro Recco treba i vise od srece
    spiro63
  • idukar1711.05.2012. u 20:59
    finale Pro Recco-Primorje. Riječanima čestitke zaulazak u finale i želim im mnogo mnogo sreče.