Vodeni sportovi

Riječani nadigrali Žapce rezultatom 10:6 i ispunili dio očekivanja

Tea Lokas • petak, 11.05.2012.

Iščekivani hrvatski finalist u Euroligi je riječko Primorje. Momčad s Kantride slavila je u dvoboju s Mladosti rezultatom 10:6 te osigurala utakmicu s Pro Reccom koja ih može vinuti na krov Europe...

Primorje EB - Mladost 10:6 (2:1, 2:2, 3:2, 3:1)

Oradea, Rumunjska
Euroliga, Final Four

Primorje: Car (11 obrana), Buljubašić, Paškvalin, Krapić 1, De. Varga 3, Franković, Muslim, Jelača 2, Da. Varga 1, Barač 1, Šetka 1, Garcia 1, Radić. Trener: Zoran Roje.

Mladost: Pavić (13 obrana), Radu 1, I. Milaković, Letica, Pavičić, Živković 1, Udovičić, K. Milaković, Bukić 1, Gagulić, Hinić 1, Mallarach 1, Vukičević 1. Trener: Vjeko Kobeščak.

Igrač više: Primorje 1/5, Mladost 4/10
Peterci: Primorje 2/2, Mladost 0
Suci: Mario Brguljan (Crna Gora), Boris Margeta (Slovenija)

Oradea je u drugom polufinalu Eurolige ugostila dva hrvatska kluba, Mladost i Primorje. Dokaz jačine tri hrvatska kluba s vrha domaće ljestvice jest što je Jug u finalu PH svladao Primorje nadmoćno, rezultatom 3-0, a Riječani ovog vikenda haraju europskim bazenima. Mladostaši se nakon Final Foura nisu uspjeli osvetiti Riječanima za nedavni poraz u polufinalnom doigravanju za prvaka Hrvatske.

Čvrsta prva četvrtina koja je završila samo s tri pogotka, otvorena je petercem za Primorje, kojeg je uspješno izveo Daniel Varga. Na 1:1 izjednačio je Hinić, a točku na i što se pogodaka tiče u prvom dijelu stavio je Jelača za Primorje (2:1).

U drugoj četvrtini Primorje se prvi put odvojilo na +2, pogotkom Krapića za 4:2. U tom dijelu susreta precizni su bili i Mladostaši Luka Bukić (2:2) te Ante Vukičević (4:3), dok je osim Krapića Pavića uspio prevariti Samir Barać (3:2). Na odmor su hrvatske momčadi otišle nakon Vukičevićevog pogotka za 4:3.

Sljedeće minute donijele su novost u obliku prednosti Primorja od četiri razlike. Na startu treće četvrtine Rojini vaterpolisti pobjegli su Žapcima na 7:3 (dva gola Denesa Varge i jedan Šetke) te onemogućili Mladosti da unatoč odličnim obranama Pavića ostane u ritmu utakmice. Duje Živković spasio je Zagrepčane sa svoja dva pogotka pa su u posljednjih osam minuta ušli s manjim zaostatkom (7:5).

Ublaženi zaostatak s kraja treće dionice susreta nije dugo potrajao. U strijelce se na početku zadnjeg dijela upisao i Xavi Garcia, a apsolutno dominantan riječki period koji je doveo do 10:5, na kraju je pokvario Mallarach upisavši šesti pogodak za Mladost.

Primorje će u subotnjem finalu (19 sati) pokušati iznenaditi Pro Recco i napraviti povijesti uspjeh za klub s Kantride.

Final Four, Oradea:
Primorje - Mladost 10:6 (2:1, 2:2, 3:2, 3:1)

• emilio2112.05.2012. u 18:46
    ako se sjetimo partizana i primorca, sve je moguće..
    emilio21
  • USF192612.05.2012. u 01:27
    Ajmo Primorje po naslov!
    USF1926
  • Dario--11.05.2012. u 22:38
    Iskrene čestitke riječana,ali pošteno kazano sutra da Primorje dobio Recca bilo bi veće čudo većem od onog, čovjek ugrizao psa!Jer nažalost taj Pro Recco u svom sastavu ima 70,80 % najboljih vaterpolista svijeta!
    Dario--
  • leonard cohen11.05.2012. u 21:48
    mićo je prejadan, u dvoboju dva hrvatska kluba on mora biti neutralan. kad se samo sjetim njegovog vrištanja kad bi mladost pobjedila juga, kao da su dobili srbe...
    leonard cohen
  • abedi11.05.2012. u 21:14
    odlučio je "više pričat o mladosti jer će sutra bit vremena za primorje". kakvo govno od čovjeka. pola utakmice kako bi bilo šteta da se raspade mladost, mogo je koji put zaželjeti još jače primorje