Miami se probudio na vrijeme. Neviđeni show Jamesa i Wadea za preokret

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 21.05.2012.

Iznimno zanimljiva utakmica s velikim ulogom odigrana je u Indianapolisu. Četvrti dvoboj u seriji između Indiana Pacersa i Miami Heata na kraju je ipak pripao Miamiju koji je u ovom susretu imao imperativ pobjede...

LeBron James i Dwyane Wade u jednom su razdoblju zabili 38 uzastopnih poena za Miami Heat. Nanizali su 48 od 50 koševa Miamija.

Momčad s Floride slavila je protiv Indiana Pacersa 101:93 nakon što su na poluvremenu gubili s osam poena razlike. Ovom pobjedom Heat je izjednačio seriju na 2-2 uoči povratka u Miami.

LeBron James stao je na rubu triple-double učinka. 40 poena, 18 skokova i devet asistencija. Wade je u prvom dijelu šutirao 3/10, a zatim eksplodirao u drugom poluvremenu. Završio je s 30 poena uz devet skokova i šest asistencija. Zaredao je 11 uzastopnih koševa bez promašaja.

Važne koševe za Miami u završnici zabio je Udonis Haslem koji je završio s 14 poena. Heat je zabio 50 koševa u reketu i nadskakali su Indianu 47-38.

Pacersi su u drugi dio ušli s osam poena prednosti, ali tada stvari u svoje ruke u potpunosti preuzimaju James i Wade. Fantastičnim akcijama i proigravanjima taj dvojac zabija 28 od 30 poena Miami Heata u trećoj dionici. Obojica su ubacila po 14 poena. Indiana je šutirala 6/18 iz igre i imala čak sedam izgubljenih lopti. Na ulasku u zadnju četvrtinu gubili su 76:70.

U završnici Pacersi se nisu uspjeli ozbiljnije približiti Heatu koji je uspijevao održavati ugodnu prednost. Zadnju četvrtinu odnijeli su s 25:23 i nisu dopustili domaćinima da zakompliciraju situaciju.

Miami iznimno nervozno i neefikasno otvara utakmicu. Izgubili su pet lopti i promašili prva četiri šuta iz igre. Pacersi su to iskoristili i pobjegli na 9:0. Vodstvo Pacersa je moglo biti i veće, ali odličnu obranu i protok lopte nisu pretvorili u poene. Šutirali su čak 11 trica u prvih 12 minuta. Pogodili su samo tri. Heat je do kraja četvrtine smanjio vodstvo na 25:18, predvođen s Jamesovih devet poena.

Miami bolje reagira na početku druge dionice, približava se Pacersima, a nakratko i prelazi u vodstvo 30:29 nakon koša Maria Chalmersa. Indiana se zatim ponovno odvaja na deset poena razlike. Goste u igri drže koševi Wadea (otvorio utakmicu s 1/8) i Jamesa, ali zatim Leandro Barbosa sa zvukom sirena zabija lijepi koš za vodstvo Indiane 54:46 na poluvremenu.

20 poena za Pacerse zabio je Danny Granger, 16 je dodao vrlo dobri i agresivni Darren Collison (šut 6/7), 13 je zabio Paul George (šest skokova i pet asistencija), a deset uz devet skokova Roy Hibbert. Tricu su šutirali 7/22.

Peta utakmica igra se u Miamiju u večeri s utorka na srijedu.

• krunomi001122.05.2012. u 09:46
    nemamo.... zato i ima toliko jamesovaca
    krunomi0011
  • r ubio21.05.2012. u 20:51
    Imaju timsku igru kada konce igre drži Wade.Tada je proigrao i Haslem jer Wade drugačije postavlja i rješava napade.James može držati ekipu sam,ali kada se stisne odbrana zadnju četvrtinu zaboravite na Jamesa i gotovo.Ta karakteristika ga ne može staviti ispred igrača poput... [više na forumu]
    r ubio
  • Baksuz21.05.2012. u 16:26
    preko 53 u rookie sezoni, prvih 7-8 sezona stalno je drzao postotak od 52 do 57%...