Dinamo i Hajduk pobjedama otvorili Ramljak

Lovro Štrbinić • petak, 08.06.2012.

Jubilarno deseto izdanje memorijalnog turnira Mladen Ramljak hrvatski predstavnici su otvorili uspješno. Dinamo je bio uvjerljiv protiv Betisa, dok je Hajduk s minimalnih 1:0 svladao Bucaspor.

Na terenima zagrebačkog Dinama započeo jer memorijalni turnir Mladen Ramljak, na kojem uz Dinamo i Hajduk sudjeluju Valencia, kijevski i moskovski Dynamo, Bucaspor, Betis i Espanyol.

U prvom kolu natjecanja po skupinama Dinamo je na rasporedu imao ogled protiv španjolskog Betisa. Domaćini su bili raspoloženi i do 38. minute su s dva pogotka Ivančića ostvarili prednost 2:0.

U nastavku je mrežu zatresao i Pavičić, u 51. minuti, postavivši tako konačnih 3:0. U drugoj utakmici grupe B Valencia je pogotkom Canoa u 65. minuti svladala Dynamo Kijev.

Skupina A donijela je, pak, susret između Hajduka i Bucaspora, koji je na kraju pripao hrvatskom predstavniku. Pobjednički pogodak djelo je Mujana, nakon solo prodora u 44. minuti.

Espanyol i ruski Dynamo su u drugoj utakmici podijelili bodove. Za prednost Moskovljana zabio je Panjukov u 18. minuti, a u 47. je Ouggouti poravnao rezultat.