Vodeni sportovi

Barakude u finalu Svjetske lige

Mišo Gulić • subota, 16.06.2012.

Nakon tijesne i uzbudljive završnice hrvatska vaterpolska reprezentacija se pobjedom nad SAD-om u polufinalu Svjetske lige po drugi puta u povijesti plasirala u finale istog natjecanja.

HRVATSKA – SAD 11:10 (3:4, 3:3, 2:1, 3:2)

Suci: Flahive (Australija), Balfanbayev (Kazahstan)

Hrvatska: Pavić, Burić, Bošković 2, Dobud, Joković 3, Šetka, Muslim 1, Bušlje, Sukno 4, Barać 1, Hinić, Buljubašić, Vićan. Izbornik: Ratko Rudić

SAD: Moses, Valleras, Hudnut, Powers 2, Wright 1, Buckner 1, Beaubien 1, Azevedo, Bailey 1, Hutten 1, Smith 1, Krumpholz 1, Mann. Izbornik: Terry Schroeder.

Igrač više: Hrvatska 6/9, SAD 6/8
Peterci: Hrvatska 3/3, SAD -

Barakude su u polufinalnoj utakmici bile bolji od SAD-a 11:10, međutim, do tek drugog nastupa u finalu Svjetske lige došli su nakon zaostatka na poluvremenu te poslije uzbudljive završnice.

Hrvatska je krenula loše u ovu utakmicu. Obrana nije bila na nivou, a raspoložen je bio i američki vratar Moses, stoga je prednost nakon prve četvrtine bila na strani Amerikanaca. Slično je bilo i u drugom periodu, Hrvatska je konstantno lovila američku prednost, dosta griješila, pa je na predah otišla s golom zaostatka (6:7).

Na početku trećeg dijela na vrata Hrvatske stao je Vićan umjesto indisponiranog Pavića, a rezultat te rošade bilo je i izjednačenje rezultata koje je iz peterca postavio Joković početkom trećeg dijela (8:8).

Posljednjih osam minuta obilježio je Sukno s tri gola u nizu, a ključni trenutak dogodio se tri i pol minute prije kraja kada je upravo spomenuti igrač provukao loptu ispod Mosesa za 11:9. U posljednjoj minuti, Amerikanci su uspjeli smanjiti, ali vremena za novu promjenu rezultata više nije bilo.

U nedjeljnom finalu, koje je zakazano za 11,30 sati po hrvatskom vremenu, Hrvatska će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se sastaju Italija i Španjolska.

• galebRijecki16.06.2012. u 18:38