Hrvatska B reprezentacija tijesno pobijedila Srbiju

Ivana Karačić • petak, 22.06.2012.

Hrvatska B reprezentacija svoju prvu pripremnu utakmicu u Kini odradila je uspješno pobijedivši vršnjake iz Srbije s konačnih 75:71. Posebno su se istaknuli Butorac, Šakić i Planinić koju su skupa postigli 48 poena.

Izabranici trenera Ivice Skelina u utakmicu su ušli s nekoliko laganih poena, no i Srbija je uzvraćala istom mjerom. Hrvatska je ipak na kraju prvog poluvremena imala prednost 33:30.

U nastavku utakmice Hrvati nisu mogli pronaći rješenje za raspoloženog Stefana Stojačića pa su Srbi osam minuta prije kraja otišli na višak od devet poena.

No,uz točne šuteve Dine Butorca i Željka Šakića Hrvatska je povela 71:73. Srbi su imali napad za izjednačenje ali je Birčević promašio pa je završilo konačnih 75:71.

U poraženoj momčadi najbolji su bili Stojačić sa 24 poena i Birčević sa 13 poena, dok je Hrvatska imala više raspoloženih igrača. Najviše su se istaknuli Butorac sa 17, Šakić 16, Darko Planinić 15 i Pavle Marčinković s 12 poena.

KošarkaReprezentacija
  • narada10826.06.2012. u 16:23
    da, clanak veli "vrsnjake" a neko dole ironicno pita da li je to tacno. Noviji clanak o turniru pise da je to bila sveucilisna momcad Srbije. Ko je tu sad stari il mladi?
    narada108
  • Skarambež26.06.2012. u 15:42
    Što je ovo, ovo će past snig usrid lita :)
    Skarambež
  • idukar1723.06.2012. u 17:29
    Uvjek protiv njih je to vrijedan rezultat ne samo zbog rivaliteta nego i zbog toga što imaju kvalitetnu ekipu.Zato čestitke našoj vrsti