Vodeni sportovi

Gojić i Milihram osvojili nove medalje za Hrvatsku, stiglo i momčadsko srebro

Borna Rupnik • ponedjeljak, 02.07.2012.

U francuskom La Pagneu Hrvatska je postala bogatija za još tri medalje. Igor Gojić i Emil Milihram osvojili su srebro i broncu, a stigao je i novi momčadski uspjeh...

Sprinterska utrka kanua jednosjeda na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj obogatila je hrvatsku kolekciju odličja.

Igor Gojić ciljem je prošao drugi te osvojio srebro, a Emil Milihram treći, i uzeo je broncu. Za pobjednikom, Francuzom Guillaumeom Alzingerom, Gojić je zaostao 67 stotinki, a Milihram 76 stotinki.

Hrvatska je imala i trećeg predstavnika na utrci: Tomislav Lepan zauzeo je 11. poziciju.

U momčadskom sprintu su Milihram, Gojić i Lepan osvojili drugo mjesto, s 2,93 sekunde zaostatka za Francuzima, a ispred momčadi Češke.

Emil Milihram već se ranije okitio zlatom u klasičnoj utrci kanua jednosjeda, a Hrvatska je uzela i jedno momčadsko zlato.