Južnu Koreju centimetri dijelili od pobjede, Gabonu bod u debiju

Ante Zovko • četvrtak, 26.07.2012.

Situacija je bodovno potpuno poravnata nakon prvog kola skupine B muškog nogometnog turnira na Olimpijskim igrama. Južna Koreja imala je razloga za žaljenjem nakon remija s Meksikom, a Gabon je ostavio dobar dojam u svojem debiju protiv Švicarske.

Južna Koreja propustila je niz prigoda u remiju 0:0 s Meksikom u Newcastleu. Na klizavom terenu obje momčadi teško su hvatale ritam i prvi dio, u kojem je Meksiko napadača Giovanija Dos Santosa ostavio na klupi, nije ponudio ništa spektakularno.

Gotovo sve zanimljivo na St. James' Parku događalo se u drugom poluvremenu. Koo Jaechol umalo je zabio za vodstvo u 53. minuti. Međutim, njegov volej udario je u prečku. Kapetan je propustio i najbolju priliku utakmicu promašivši glavom u 80. minuti, tj. poslavši loptu pored gola. Meksiko je umalo odnio cijeli plijen u posljednjoj minuti, no pričuva Raul Jimenez nije bio dovoljno precizan nakon kontre.

Gabon je na svojem debiju na Olimpijskim igrama uspio odigrati 1:1 sa Švicarskom nakon što se našao u zaostatku. Početkom susreta Admir Mehmedi pretvorio je u gol udarac s bijele točke iz drugog pokušaja, a konačni rezultat postavljen je u 45. minuti. Pierre Aubameyang prihvatio je, neometan u kaznenom prostoru, nabačaj Alexandera Ndoumboua i provukao loptu ispod vratara Diega Benaglia.

Švicarska je završila dvoboj s igračem manje. Oliver Buff u 78. je zaradio drugi žuti karton zbog simuliranja.

Meksiko u nedjelju igra protiv Gabona, a Južna Koreja sa Švicarskom.