MAXtv Prva liga, 2. kolo, 27.07.2012, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 600
Suci: glavni: Domagoj Ljubičić (Osijek); pomoćni: Dalibor Conjar (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)
Inter-Zaprešić
0:1(0:0) Lokomotiva
Domagoj Antolić 67' (11m)
Lokomotiva

Lokosi iz jedanaesterca do tri boda i maksimalnog učinka iz dva kola

Ivana Strahija • petak, 27.07.2012.

Drugo kolo nove sezone otvoreno je u Zaprešiću, gdje su igrači Intera dočekali one Lokomotive, a na kraju su slavili gosti, koji su tako postali prvi klub koji je došao do šest bodova.

Momčad Tomislava Ivkovića dokazala je pobjedom u Zaprešiću da slavlje nad Zagrebom u prvom kolu nije bilo slučajno. S druge strane, Inter je doživio udarac za ego, jer je nakon remija protiv Dinama ostao bez tri boda protiv "mlađeg brata" Lokomotive.

Susret, na žalost gledatelja, nije obilovao atraktivnim potezima, a pobjednik je riješen s bijele točke u drugom dijelu utakmice, kad je najstrožu kaznu realizirao Domagoj Antolić.

Čini se da su momčadi u Zaprešiću u susret ušle (pre)oprezno, vjerojatno pod teretom rezultata ostvarenih u prvom kolu. Gosti su možda i mogli učiniti nešto iz prekida, no oba udarca iz kuta prošla su bez da se mreža zatresla.

Iz daljine su šut na gol gostiju pokušavali domaći nogometaši, a od gostiju je priliku imao Andrej Kramarić, no nije bio dovoljno precizan. Na odmor se stoga otišlo bez promjene rezultata, a ni uvodne minute drugog dijela nisu obećavale išta bolje.

No, po domaćine se kobnom pokazala 67. minuta i reakcija Tomislava Šarića na Kramarićev pokušaj prema domaćem golu. Kramarić pada, a sudac Domagoj Ljubičić bez krzmanja pokazuje na bijelu točku.

Sigurni izvođač penala bio je Antolić, 22-godišnji veznjak Lokosa. Nakon tog pogotka i vodstva gosti su živnuli, dok domaćini i dalje imaju problema sa stvaranjem izglednih prilika.

Ipak, mogao se proslaviti Ante Budimir desetak minuta pred kraj susreta, no njegovu je loptu upućenu glavom na vrijeme ulovio vratar momčadi s Kajzerice, Igor Lovrić, koji je u drugom poluvremenu na golu odmijenio Dominika Picaka.

Na kraju susreta Kramarić je još jednom bio u prilici, ali ni oči u oči s vratarom Krševanom Santinijem nije bio spretnije noge.

• Mithrandir28.07.2012. u 11:17
    2 gostovanja, 6 bodova......nije za ignorirat...