Ivan Dominik • nedjelja, 29.07.2012.

Muški nogometni turnir stigao je i do drugog kola, a poslije drugog kola skupine A koje je odigrano ranije popodne, na red je došla i skupina B u kojoj se natječu Meksiko, Gabon, Južna Koreja i Švicarska. Na kraju dana zadovoljni mogu biti samo Meksikanci i Južnokorejci koji su izvojevali sva tri boda iz svojih susreta...

Nakon što su obje utakmice skupine B na olimpijskom muškom nogometnom turniru završile podjelom bodova, u drugom su kolu obje igrane utakmice dale pobjednike.

U prvom susretu igranom u popodnevnom turniru na stadionu u engleskom gradu Coventryju, Meksiko je s lakoćom nadjačao afričkog predstavnika u skupini, Gabon. Bilo je 2:0 za reprezentaciju iz Latinske Amerike, a Gabon je popustio tek nakon više od sat vremena igre u kojoj je Meksiko bio daleko bolji.

Obrana izabranika Claudea Mbourounota pokleknula je po prvi put na utakmici u 63. minuti, a mrežu Afrikanaca zatresao je igrač Tottenhama, 23-godišnji Giovani Dos Santos, koji je posljednje dvije sezone proveo po posudbama nakon što se nije izborio za status u sjevernom Londonu.

Isti je igrač u drugoj minuti sudačke nadoknade zapečatio sudbinu Gabonaca još jednom matiravši reprezentativnog vratara i kapetana ekipe Ovonoa, ovog puta s 11 metara. Talentirani bivši igrač španjolske Barcelone time je postao i igrač utakmice u kojoj je Meksiko dominirao i na kraju zasluženo slavio hendikepom.

Drugi je susret polučio jedan gol više, a u njemu su se sastale reprezentacije Švicarske i Južne Koreje. Nakon što je prvih 45 minuta završeno bez golova, u drugom je dijelu postalo "vatreno". Poveli su Korejci pogotkom 27-godišnjeg korejskog Roberta Baggia, kako u toj azijskoj državi zovu Parka Chuyounga, napadača londonskog Arsenala.

Na 1:1 izjednačio je mladi napadač francuskog prvoligaša Lorienta Innocent Emeghara tri minute kasnije, a konačnu pobjedu Korejcima donio je poslije samo četiri minute Kim Bokyung svladavši švicarskog vratara Diega Benaglija. Time je razveselio stadion u Coventryju i svog trenera, legendarnog braniča Južne Koreje i bivšeg kapetana reprezentacije, Hong Myung Boa, jer je s tri boda Koreja zasjela na diobu prve pozicije s Meksikom.