1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 04.08.2012, 21:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 5.000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar)

Borna Rupnik • subota, 04.08.2012.

U utakmici trećeg kola MAXtv Prve lige Dinamo je na prvom ovosezonskom prvenstvenom gostovanju pobijedio Istru 1961, pogotkom Sammira iz kaznenog udarca...

Pulski prvoligaš ugostio je hrvatskog prvaka nakon domaćeg remija s Hajdukom i poraza u Koprivnici kod Slaven Belupa, a nakon susreta s Dinamom nogometaši Igora Pamića ipak ostaju na samo jednom osvojenom bodu.

Istra 1961, očekivano, nije ustuknula pred Dinamom, a po nekoliko je prilika u oba poluvremena bilo na obje strane terena. Prvi se za udarac glavom izborio Domagoj Vida, već u četvrtoj minuti, no nije bio precizan, a u 18. minuti prvi od dva slična dvoboja Sandija Križmana i Ivana Kelave dobio je vratar Zagrepčana.

No, Dinamo je u prvom poluvremenu imao dvije prilike s bijele točke. U 25. minuti je sudac označio igranje rukom Slavka Blagojevića u kaznenom prostoru, a Sammir je precizno pogodio kut za 1:0.

Desetak minuta poslije Igor Čagalj ruši Antu Rukavinu u naletu, Jerko Leko s 11 metara bira istu stranu, ali isto čini i pulski vratar Andrej Prskalo te brani pokušaj iskusnog veznog igrača Dinama.

Nastavak je odličnom prigodom otvorio Sammir na povratnu loptu opet upornog i marljivog Fatosa Beqiraja, no nije realizirao čistu situaciju, a Istra 1961 je u potrazi za izjednačenje pokušavala i iz prekida i ubacivanjima pred Kelavu, no bez pravog završnog poteza.

Najbliže su poravnanju bili Mateo Sušić, koji je Kelavu zaposlio udarcem s desne strane, te Stipe Bačelić-Grgić, čiji je slobodan udarac naposljetku odsjeo na vratnici.

Kako je vrijeme odmicalo, ritam prilično čvrste utakmice počeo je padati. Dinamo je bez prevelike žurbe sačuvao prednost, mogao je preko Beqiraja i Mehmeda Alispahića i do drugog pogotka, a Istra 1961 nije bila dovoljno oštra, čak ni nakon ulaska Ahmada Sharbinija. Posljednji je napad, u sudačkoj nadoknadi, bolje mogao zaključiti Krešimir Prgomet i tako su domaći ostali praznih ruku.

Momčad Ante Čačića ostvarila je zacrtani cilj, došla do željene pobjede i odmah se okreće novom europskom ispitu, uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka protiv Šerifa iz Tiraspola.

• raini05.08.2012. u 17:27
    Da,slazem se s ovim sto si napisao,skoro sa svakom rjecju ali uopce ne govorim o tome al kad smo kod toga..Da li je Rijeka te godine trebala biti prvak?Da,je,to uopce nije upitno niti to tko osporava i velika vecina ljudi koje ja znam bi to ili ponistila ili jos bolje dala taj naslov Rijeci koja je... [više na forumu]
    raini
  • Šimac.M05.08.2012. u 16:51
    RAINI procitaj link na kraju teksta.Taj klub koji toliko branis od napada da se sudi u njegovu korist je 1999 do titule doso na praznom maksimiru,dok u isto vrijeme na kantridi,u Rijeci cijeli grad i regija nisu mogli vjerovat sta se dogada u zadnjoj minuti utakmice dok je pomocni sudac veselo... [više na forumu]
    Šimac.M
  • raini05.08.2012. u 15:10
    nemas ti pojma sta su cinjenice..da ti je do cinjenica i objektivnosti vidio bi da su oba penala ispravno dosudena..cak i onaj srpski komentator sinoc kaze da to uopce nije upitno,bit ce da i on navija za Dinamo po nije objektivan jel:)
    raini
  • raini05.08.2012. u 15:05
    da li je postena o tom bvi se dalo,al je i cinjenica sad da se pocelo srat po pravilno dosudenim penalima  a to je nista drugo nego dokaz iskompleksiranosti.