Ivana Buden svjetska prvakinja, Maja Orlić srebrna, Domagoj Buden brončani

Sportnet • utorak, 21.08.2012.

Izvrstan je bio nastup hrvatskih streličara na 23. seniorskom i 8. juniorskom svjetskom field prvenstvu koje se ovog tjedna, od 14. do 19. kolovoza održavalo u francuskom Val d'Isereu...

Ivana Buden, nakon osvojenog naslova europske prvakinje 2011. godine u talijanskom Montevarchiju, osvojila je u francuskom Val d'Isereu i titulu svjetske prvakinje u disciplini field disciplini.

Nakon što je u polufinalnom meču rezultatom 57:55 dobila Austrijanku Petru Göbel, u finalu je rezultatom 61:58 pobijedila i predstavnicu Sjedinjenih Američkih Država, Paige Pearce.

Buden je u meču za zlato pokazala konzistentnost i snagu te je s odličnih 16 pogodaka na tri prve mete, naspram 16, 13 i 15 Pearce, stvorila prednost 48:44 koju je održala do samog kraja meča. Na zadnjoj meti Pearce je bila bolja s 14:13, ali to joj nije bilo dovoljno da ugrozi zlatnu medalju i naslov nove svjetske prvakinje.

Maja Orlić, nakon prošlogodišnjeg trećeg mjesta na Europskom juniorskom field prvenstvu, sada je postala svjetska viceprvakinja u kategoriji juniorki složenog luka, dok je Domagoj Buden u kategoriji juniora složenog luka osvojio broncu u meču protiv također našeg Marija Vavre koji je završio četvrti.

Od ostalih rezultata hrvatskih predstavnika treba istaknuti odlično sedmo mjesto Vedrana Orlića u kategoriji juniora zakrivljenog luka, 15. mjesto

Petra Kovačevića u kategoriji juniora složenog luka, te 29. mjesto Roberta Brnada u kategoriji seniora složenog luka.

Na natjecanju je sudio i hrvatski sudac Anđelko Prskalo.

• idukar1721.08.2012. u 15:13