Vodeni sportovi

Juniori golom razlike protiv Španjolske uzeli broncu

Maja Giljanović • nedjelja, 09.09.2012.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u francuskom Canet en Roussillonu. Igrači izbornika Hrvoja Hrestaka dali su si posli, ali nakon što su prvu četvrtinu izgubili s 1:4 i na poluvremenu gubili 4:5 u drugom su dijelu stigli do preokreta i slavili s golom prednosti.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 8:7 (1:4, 3:1, 2:1, 2:1)

EP U-19, utakmica za treće mjesto
Suci: Bonnay (Francuska) i Stavropolous (Grčka)

HRVATSKA: Marcelić, Bukić, Macan 1, Goreta 1, Živković, Čagalj, Gagulić, Buha 1, Visković 1, Divković 1, Vukičević 2, Miloš 1, Anić. Izbornik: Hrvoje Hrestak

ŠPANJOLSKA: Lorrio, Hodaly, Mondeat, Detoro, Molina, Larumbe 2, Barroso 3, Matoso 1, Rexach, Munarriz, Gorrta 1, Bustos, Expositos. Izbornik: Emilio Bautista

Za razliku od polufinalnog susreta protiv Srbije i crne četvrte četvrtine koja im je odnijela finale (8:10) hrvatski vaterpolo U-19 reprezentativci u utakmici su za treće mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu u francuskom Canet en Roussillonu loše startali, ali se na vrijeme probudili i smogli snage za preokret.

Španjolci koji su u subotu bez finala protiv Italije ostali nakon slabijeg izvođenja peteraca odlično su otvorili susret i nakon prve četvrtine osigurali vodstvo od tri gola (4:1). Izabranici izbornika Hrvoja Hrestaka u drugoj su se četvrtini trgli i do poluvremena smanjili na samo gol zaostatka (4:5), a u drugom dijelu zabili još četiri puta, primili, pak, samo dva pogotka i stigli do preokreta (8:7).

Najbolji strijelac susreta je Alberto Barroso iz protivničkih redova s tri postignuta gola, a među brončanim juniorima Europe Ante Vukičević je bio precizan dvaput, Marko Macan, Antun Goreta, Antonio Buha, Ante Visković, Marino Divković i Lovre Miloš po jednom.

U utakmici za peto mjesto Rusija je s 14:11 pobijedila Mađarsku, sedmo mjesto je s 9:5 protiv Nizozemske osvojila Slovačka, deveto s 14:6 protiv Francuske Grčka, Crna Gora se s 14:7 protiv Turske smjestila na 11. mjesto, 13. mjesto je s 10:7 protiv Rumunjske zauzela Njemačka, a Bjelorusija je pobjedom od 11:8 samo začelje prepustila Ukrajini.

Prvaci Europe su Talijani, mladi Azzurri su nakon 3:3 na poluvremenu ključnu prednost ostvarili u trećoj četvrtini (5:4) i do konca je unatoč naporima Srbije, koja je imala i posljednji napad na susretu, uspjeli sačuvati (7:6).

• idukar1712.09.2012. u 18:47
    Čestitke na medalji,i to je uspjeh i nastavak kontinuiteta našeg vaterpola na velikim takmičenjima u svim dobnim selekcijama.Ne treba strahovati za budućnost našeg vaterpola