Splićani pobijedili VROS Dardu za treće mjesto u Sarajevu

Bernard Jurišić • subota, 15.09.2012.

Košarkaši Splita pobjedom protiv Vrijednosnica OS iz Darde osvojili su treće mjesto na 8. Memorijalnom turniru Mirza Delibašić u Sarajevu. Splićani su od početka držali utakmicu pod kontrolom i slavili s konačnih 76:66...

Split - Vrijednosnice OS Darda 76:66 (23:22, 41:36, 57:51)

SPLIT: Subotić 21, Reinholt 3, Marinelli, Vujčić, Markulin, Krušlin 2, Vukušić 16, Dijan 10, Sobin 8, Kraljević, Mimica 16, Vuković. Trener: Mladen Erjavec

VROS DARDA: Kujundžić, Meznarić 8, Tešija 19, Šarić, Salamun 10, Perajica 13, Mandić, Hrkač, Hrnčić 4, Turalija, Pandurić 12. Trener: Senad Muminović

Gostovanje u Dardi za Splićane je u minule tri sezone bilo jedno od najneugodnijih u A-1 ligi. U narednoj sezoni Split i VROS Darda igrat će u različitim natjecanjima, barem u prvom dijelu sezone, no međusobni okršaj u Sarajevu ponudio je još jedan zanimljiv dvoboj dalmatinskih i baranjskih "žutih".

Splićani su odnijeli konačnu pobjedu 76:66 nakon 40 minuta u kojima su prilično sigurno kontrolirali tijek utakmice i bez velikog naprezanja osvojili "broncu" na sarajevskom turniru.

Split je u svoju korist riješio sve četiri četvrtine, a trener Mladen Erjavec izrotirao je svih 12 igrača. Vujčić je dobio poštedu, bio je na parketu tek nekoliko minuta, no zato je s 21 poenom u 22 minute svoj povratak nakon bolesti objavio razigravač Srđan Subotić. Vukušić i Mimica ubacili su po 16 poena, Dijan 10, Sobin osam.

Kod VROS Darde je trener Muminović igrao "na sigurno", veliki dio susreta odradio je sa šestoricom igrača koji su se jedini i upisali u listu strijelaca. Splićanin Stjepan Tešija bio je najmotiviraniji u redovima Darde i susret završio s 19 poena.

Obje momčadi narednog tjedna nastavljaju pripreme za početak sezone, a Splićani će krajem tjedna sudjelovati na turniru u Širokom Brijegu, gdje ga uz domaćine čekaju Zagreb i Jolly JB.