Hrvatska U-19 reprezentacija dvaput ispustila vodstvo protiv Islanda

Ante Zovko • nedjelja, 28.10.2012.

Hrvatska i Island odigrali su 2:2 u drugom kolu Skupine 11 prvog kruga kvalifikacija za Europsko U-19 prvenstvo 2013., pa će u posljednje kolo ući s po četiri boda.

Hrvatska U19 - Island U19 2:2 (1:1)

Zagreb, kvalifikacije za EP, skupina 11, 2. kolo.

Sudac: Dimitar Meckarovski (Makedonija)

Strijelci: 1:0 - Traustason (ag. 25'), 1:1 - Hermansson (38'), 2:1 - Ivančić (59'), 2:2 - Vilhjalmsson (80')

Žuti kartoni: Perić (32'), Traustasson (44'), Čanađija (76'), Stefansson (84')

Hrvatska U19: Malenica, Marotti, Pavić, Šimunović, Perić, Brlek, Čanađija, Pavičić (od 75. Špehar), Plum, Kiš, Ivančić (od 69' Mišić). Izbornik: Dinko Jeličić.

Island U19: Runarsson, Traustason, Hermansson, Jafetsson, Thorsteinsson (od 62' Stefansson), Adalgeirsson (od 55' Bergsson), Omarsson, Sigurjonsson, Vilhjalmsson (od 88. Sveinsson), Thrandarson, Palsson. Izbornik: Runaar Jonsson.

Na ruku protivnicima u Rudešu išao je remi 1:1 Gruzije i Azerbajdžana, koje u istoj skupini imaju po jedan bod.

Hrvatska je dvaput vodila, po jednom u svakom poluvremenu, ali su Islanđani uspjeli osvojiti bod i dobre šanse za prolazak u elitni krug kvalifikacija.

Poslije Kišove dvije dobre prilike, Hrvatska je došla u vodstvo zaslugom Traustasona koji je u 25. minuti skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Unatoč pritisku mlade hrvatske momčadi, Islanđani poravnavaju u 38. golom Hermanssona.

Izabranici Dinka Jeličića dolaze u vodstvo u 59. minuti, kad je na asistenciju Pavičića zabio Ivančić, koji je desetak minuta kasnije otvorio mjesto Mišiću.

Ipak, Vilhjalmsson izjednačuje poslije ubačaja iz kornera Traustasona.

U drugoj utakmici Gruzija je povela golom Samušije u desetoj minuti, da bi Azerbajdžan, protivnik Hrvatske u trećem kolu, izjednačio preko Mirzajeva u 70.

U sljedeći krug kvalifikacija proći će prve dvije momčadi iz svake skupine, uz trećeplasiranu momčad koja ostvari najbolji skor protiv dvije prvoplasirane momčadi iz svoje skupine.