Pet pogodaka Tomislava Kiša: Hrvatska projurila pored Azerbajdžana za prvo mjesto

Borna Rupnik • srijeda, 31.10.2012.

Premda su mlade nade Azerbajdžana povele u Sesvetama, Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti uvjerljivo je stigla do prvog mjesta u kvalifikacijskoj skupini pobjedom 7:1, a junak dana bio je peterostruki strijelac Tomislav Kiš...

Azerbajdžan U19 - Hrvatska U19 1:7

Sesvete, kvalifikacije za EP, skupina 11, 3. kolo.
Sudac: Ivan Kružliak (Slovačka)

Strijelci: 1:0 - Budagov (12'), 1:1 - Kiš (35'), 1:2 - Ivančić (43'), 1:3 - Kiš (65'), 1:4 - Kiš (72'), 1:5 - Kiš (81'), 1:6 - Kiš (90'), 1:7 - Brlek (90+4', 11m)

Žuti kartoni: Jusifov (27'), Pavičić (36'), Bajramov (53'), Šimunović (62'), Taškin (69'), J. Mišić (74'), Dinijev (90'), Kiš (90+2')

Hrvatska U19: Malenica, Marotti, Pavić, Šimunović, Perić (od 54' Elez), Kiš, Pavičić (od 73' J. Mišić), Plum, Špehar (od 46' P. Mišić), Ivančić. Izbornik: Dinko Jeličić.

Azerbajdžan U19: A. Alijev, Salahli, Musajev, Jusifov, Taškin, O. Alijev (od 97' Dinijev), Abdulajev (od 75' Isajev), Džangišijev, Bajramov, Budagov, Hasan (od 75' Alaskarov). Izbornik: Veli Kasumov.

Izabrana vrsta Hrvatske za uzrast do 19 godina, pod vodstvom Dinka Jeličića, potvrdila je u srijedu poslijepodne osvajanje prvog mjesta u kvalifikacijskoj skupini 11 za odlazak na Europsko prvenstvo 2013. godine.

Hrvatska je u trećem, posljednjem kolu pobijedila 7:1, a poveli su Azerbajdžanci pogotkom Budagova iz 12. minute.

No, uslijedio je veliki preokret. Hajdukov Tomislav Kiš postigao je svoj prvi pogodak na utakmici u 35. minuti, a vodstvo Hrvatskoj donio je Dinamov Kruno Ivančić osam minuta poslije.

Od 65. do 90. minute uslijedio je golgeterski show mladog napadača Bilih, koji je postigao još četiri pogotka za visokih 6:1, a "točku na i" stavio je Petar Brlek iz Slaven Belupa u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, realiziravši udarac s bijele točke.

Hrvatska tako s čelne pozicije, sa sedam osvojenih bodova, odlazi u sljedeći krug kvalifikacija, zajedno s Gruzijcima, koji su pobjedom u međusobom okršaju s Islandom u Sigetu (2:0) uzeli drugo mjesto. Island će kao trećeplasirana momčad čekati rasplet ostalih skupina.