1.A liga: Mladostašice pobijedile Vukovar, Azena uvjerljiva na gostovanju

Igor Šestak • ponedjeljak, 05.11.2012.

U petom kolu skupine I odigrane su dvije utakmice. Azena je s glatkih 3:0 slavila kod Marine u Kaštelima, a Mladost je svojom najboljom ovosezonskom predstavom nadigrala Vukovar, također s 3:0. U skupini II Cestorad je pobijedio do ovog kola stopostotne Kaštelanke i pridružio im se na vrhu tablice. Uspješne su bile i Osječanke na gostovanju kod Grobničana, a do drugih pobjeda u sezoni stigle su odbojkašice Rovinja i Šibenika.

Skupina I

Mladostašice su u prva četiri kola doživjele čak tri poraza (jedan za zelenim stolom), a pobijedile su jedino OTP Banku iz Pule. U petom kolu su u Domu odbojke Bojan Stranić gostovale odbojkašice Vukovara, a Zagrepčanke su odigrale svoj najbolji meč ove sezone i slavile s uvjerljivih 3:0. Prvi set Mladost je osvojila rezultatom 25:17. U drugom su gošće osvojile 19 poena, a u trećem ostale na samo 16 osvojenih poena i upisale svoj drugi poraz u četiri odigrana meča.

Azena je u Kaštelima odigrala svoj treći meč ove sezone i stigla do svoje druge ovosezonske pobjede. S glatkih 3:0 poražena je domaća Marina. Niti jedan set nije nudio previše neizvjesnosti. Azena je prvi osvojila s 25:20, drugi s 25:21, a domaće odbojkašice su u trećem osvojile tek 16 poena.

Na tablici skupine I vodi Poreč s četiri pobjede u isto toliko odigranih mečeva. Azena je druga s dvije pobjede u tri susreta, a dvije pobjede imaju i Vukovar (četiri odigrana meča) i Mladost (pet odigranih mečeva). Marina ima jednu pobjedu i dva poraza, a na dnu tablice je Pula s tri poraza iz isto toliko mečeva.

1.A liga (Ž), rezultati 5. kola skupine I:
Marina Kaštela - Azena Velika Gorica 0:3 (20:25, 21:25, 16:25)
Mladost - Vukovar 3:0 (25:17, 25:19, 25:16)

Skupina II

Veliki posao odradile su u petom kolu odbojkašice Cestorada. U svojoj su dvorani s 3:0 pobijedile dosad nepobjedive Kaštelanke i izjednačile se s njima na vrhu skupine s 12 osvojenih bodova. Vinkovčanke do pobjede nisu došle lako. Prvi je set odlučen u neizvjesnoj završnici, a pripao je domaćim igračicama rezultatom 25:23. U drugom su Kaštelanke osvojile tek 17 poena, a onda u trećem ponovno opasno prijetile Vinkovčankama, ali se ponovio rezultat iz prvog seta.

Isti učinak od četiri pobjede i jednog poraza, kao i prve dvije ekipe na tablici, ima Osijek, ali i bod manje jer je jedan meč dobio s 3:2. U petom su kolu Osječanke gostovale kod Grobničana i slavile s 3:1. Prvi set su osvojile Grobničanke rezultatom 25:19, ali je Osijek nakon tog seta zaigrao puno bolje i osvojio tri uzastopna seta. Treći je to poraz odbojkašicama Grobničana u ovoj sezoni.

Do drugih pobjeda u sezoni stigli su Rovinj i Šibenik protiv Kostrene i Zagreba. Ekipa Rovinja osvojila je protiv Kostrene prva dva seta pa izgubila treći rezultatom 25:23. Ipak, u četvrtom je bila puno uvjerljivija i zaključila meč rezultatom 25:15. Šibenik je protiv Zagreba slavio s uvjerljivih 3:0, a gošće iz glavnog grada uspjele su zaprijetiti tek u drugom setu koji je pripao Dalmatinkama rezultatom 25:23.