1.A liga (Ž): Azena uvjerljiva protiv Vukovara, Pula poražena i četvrti put

Igor Šestak • ponedjeljak, 12.11.2012.

U šestom kolu najjačeg nacionalnog natjecanja za odbojkašice u skupini I su odigrane dvije, a u skupini II četiri utakmice. U skupini I do svoje treće pobjede u sezoni i drugog mjesta na tablici došle su odbojkašice Azene, a slavila je i Marina Kaštela. U skupini II vrh tablice su preuzeli slavonski klubovi, Cestorad i Osijek, a svoj drugi uzastopni poraz doživjele su Kaštelanke na gostovanju u Šibeniku.

Skupina I

Odbojkašice Azene iz Velike Gorice u svom su četvrtom ovosezonskom nastupu ostvarile treću pobjedu. Sezonu su otvorile porazom od vodećeg Poreča, a nakon toga su uslijedile pobjede protiv Mladosti i Marine. Do svoje treće uzastopne pobjede stigle su u svojoj dvorani protiv gošći iz Vukovara. Prvi su set osvojile s 25:20, a u druga dva su imale znatno lakši posao. Gošće su osvojile 15 poena u drugom i samo 12 u trećem setu te ubilježile svoj treći poraz u petom nastupu.

OTP Banka Pula gostovala je kod Marine u Kaštelima i doživjela četvrti poraz u isto toliko mečeva. Kaštelanke su prvi set osvojile s 25:18, drugi s 25:15, a treći s 25:16 i trenutno su na trećem mjestu u skupini s omjerom pobjeda i poraza 2-2.

1.A liga (Ž), rezultati 6. kola skupine I:
Azena Velika Gorica - Vukovar 3:0 (25:20, 25:15, 25:12)
Marina Kaštela - OTP Banka Pula 3:0 (25:18, 25:15, 25:16)

Skupina II

Nakon što su u sezonu krenule s omjerom 4-0, odbojkašice Kaštela iznenađujuće su doživjele dva uzastopna poraza. Prvi kod Cestorada u prošlom kolu, a drugi u svojoj dvorani s 3:2 od Šibenika. Šibenčanke su prvi set dobile s 25:17, a drugi je nakon velike borbe pripao Kaštelankama s 27:25. S 25:22 domaće su odbojkašice osvojile i treći set, ali Šibenik je imao snage za preokret. Gošće su četvrti set osvojile s 25:20, a peti s 15:12 i ubilježile svoju treću ovosezonsku pobjedu.

Novim porazom Kaštelanke su pale na treće mjesto na tablici, a vrh su preuzeli slavonski klubovi. S 15 osvojenih bodova prvi je Cestorad, koji je s 3:1 slavio na gostovanju kod Rovinja. Istranke su izgubile prva dva seta pa osvojile treći, ali do preokreta nisu mogle. Četvrti set otišao je na stranu Vinkovčanki rezultatom 25:18. Drugo mjesto drži Osijek s 14 osvojenih bodova. Osječanke su s glatkih 3:0 slavile u Kostreni, a domaće su najveći otpor pružile u prvom setu koji su izgubile s 27:25.

Do svoje treće pobjede u sezoni stigle su i odbojkašice Grobničana. Uvjerljivo s 3:0 u setovima slavile su na gostovanju u Zagrebu. Odbojkašice iz glavnog grada jedino su u trećem setu uspjele osvojiti 20 bodova, dok u prva dva nisu uspjele opasnije zaprijetiti Grobničankama.