1.A liga (Ž): Poreč i Azena nastavili pobjedničke nizove

Igor Šestak • ponedjeljak, 19.11.2012.

Sedmo kolo najjačeg hrvatskog natjecanja za odbojkašice donijelo je dva meča u skupini I i četiri u skupini II. S pobjedama su u skupini I nastavili Poreč i Azena te se izdvojili na vrhu tablice. U skupini II također su bile uspješne vodeće ekipe i stvorile veliku razliku pred pratnjom, a od ostalih je pobjedu upisao Rovinj.

Skupina I

Zbog prilično neobičnog sustava i rasporeda natjecanja u ovogodišnjoj 1.A ligi za odbojkašice, Poreč je čak dva kola bio slobodan te su između dvije utakmice vodeće ekipe lige prošla puna tri tjedna. No, stanka nije utjecala na Porečanke pa su one u svojoj petoj ovosezonskoj utakmici ostvarile i petu uzastopnu pobjedu.

U Poreč je stigla ekipa Marine iz Kaštela, koja je u svojim dosadašnjim utakmicama ubilježila dvije pobjede i dva poraza. U prvom je setu viđena velika borba, a osvojile su ga gošće rezultatom 27:25. Slično je bilo i u drugom setu, a pripao je Porečankama rezultatom 25:23. Treći set je bio jednosmjeran, Poreč ga je osvojio s 25:16, a u četvrtom se ponovio rezultat iz drugog. Zanimljivo je da su Porečanke sve svoje mečeve dobile s 3:1 u setovima, a prvo mjesto u skupini I drže bez izgubljenog boda.

U drugoj utakmici ove skupine Azena je s 3:1 pobijedila u Puli. Domaće odbojkašice osvojile su prvi set s 25:22, a onda u drugo osvojile tek deset poena. Treći set je bio neizvjesniji, a pripao je gošćama rezultatom 25:23. U četvrtom su Puljanke osvojile 18 poena i upisale svoj peti poraz u isto toliko odigranih mečeva. Azena je na omjeru 4-1 i trenutno je druga na tablici s tri boda manje od Poreča.

Vukovar i Mladost u ovom su kolu bili slobodni.

1.A liga (Ž), rezultati sedmog kola skupine I:
OTP Banka Pula - Azena Velika Gorica 1:3 (25:22, 10:25, 23:25, 18:25)
Poreč - Marina Kaštela 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:23)

Skupina II

U skupini II pobjede su upisale tri prvoplasirane ekipe i stvorile dodatnu prednost pred ostalima, a uspješan je bio i Rovinj.

Cestorad je s uvjerljivih 3:0 svladao Kostrenu i zadržao prvo mjesto na tablici s 18 bodova. Kostrenjanke su bile opasne jedino u drugom setu u kojem su osvojile 23 poena, dok su u prvom i trećem zajedno osvojile 31 poen. Ovim porazom su na omjeru 1-6 i posljednje su u skupini.

Uvjerljiv je bio i Osijek. S 3:0 Slavonke su nadigrale Zagrepčanke i nastavile potjeru za Vinkovčankama. Trenutno imaju bod manje i druge su na tablici. Odbojkašice iz glavnog grada nisu pružile otpor. U prvom su setu osvojile 18, u drugom 16, a u trećem tek 11 poena.

Nakon dva uzastopna poraza pobjedama su se vratile Kaštelanke. S 3:0 su slavile na gostovanju kod Grobničana, također bez snažnijeg otpora domaće ekipe. U prvom setu igračice Grobničana ostale su na 15, u drugom na 18, a u trećem na 12 poena. S omjerom 5-2 i 16 osvojenih bodova Kaštelanke su treće na tablici skupine II.

S 3:1 u setovima Rovinj je slavio na gostovanju u Šibeniku i upisao svoju treću ovosezonsku pobjedu. Prvi set pripao je Rovinjkama s 25:17, a Šibenčanke su uzvratile u drugom s 25:22. Treći set je bio izjednačen, a osvojile su ga gošće s 25:23. U četvrtom setu Šibenčanke nisu uspjele uzvratiti te su izgubile s 25:21.