Odbojkašice Pule šokirale Poreč, Mladost bolja od Marine

Igor Šestak • ponedjeljak, 26.11.2012.

Veliko iznenađenje priredile su u osmom kolu 1.A lige odbojkašice OTP Banke iz Pule. S uvjerljivih 3:0 u setovima slavile su na gostovanju kod dosad neporaženog Poreča. U drugoj utakmici skupine I Mladost je pobijedila Marinu. Derbi skupine II igran je u Osijeku, a pobjedu su odnijele Kaštelanke s 3:1 u setovima. Pobjede su još ubilježile ekipe Šibenika, Grobničana i Kostrene.

Šok u Poreču

Odbojkaški klubovi Poreč i OTP Banka Pula odigrali su po pet mečeva prije njihovog drugog ovogodišnjeg susreta. Prvi se dogodio u prvom kolu a završio je slavljem Porečanki u Puli s 3:1 u setovima. Nakon tog meča Poreč je ubilježio još četiri pobjede, a Pula četiri poraza. Treba li reći koja je ekipa imala status favorita uoči meča u SRC Veli Jože?

No, lokalni derbiji često znaju biti izjednačeni i ponuditi neočekivane rezultate, a takav se slučaj dogodio i u Poreču u nedjelju. Puljanke ne samo da su upisale prvu pobjedu, nego su rezultatski "razbile" vodeću momčad skupine I. Prvi set osvojile su s čak 25:10. U drugom je bilo nešto više borbe pa je pripao gošćama s 26:24, a u trećem su setu Porečanke ponovno pale u igri i osvojile tek 17 poena. U redovima gošći briljirala je Račić s čak 25 poena, dok je domaće s 12 poena predvodila Novosel.

Porečanke su još uvijek prve na tablici s 15 bodova, ali i utakmicom više od Azene koja ima tri boda manje, a u Poreč stiže idućeg vikenda. Puljanke su se konačno pomaknule s bodovne nule, ali su još uvijek na posljednjem šestom mjestu u skupini.

Drugi meč osmog kola odigrale su zagrebačka Mladost i kaštelanska Marina, a s 3:1 u setovima bolje su bile odbojkašice iz glavnog grada. Svaka je ekipa osvojila po jedan od prva dva seta, a onda su domaće igračice zaključile posao s 25:22 u trećem te 25:21 u četvrtom setu. Tim rezultatom Mladostašice su došle do omjera 3-3 i trenutno su treće u skupini s osam bodova, dok je Marina na četvrtom mjestu s omjerom 2-4 i šest bodova.

1.A liga (Ž), rezultati 8. kola skupine I:
Mladost - Marina Kaštela 3:1 (25:21, 25:27, 25:22, 25:21)
Poreč - OTP Banka Pula 0:3 (10:25, 24:26, 17:25)

Kaštelanke osvojile Osijek

Osmo kolo u skupini II donijelo je zanimljive rezultate i gužvu na čelu tablice. Do ovog kola vodeće ekipe Cestorada i Osijeka upisale su poraze, pa su sada na vrhu skupine tri kluba s omjerom 6-2.

Derbi je igran u Slavoniji, gdje su kod drugoplasiranih Osječanki gostovale trećeplasirane Kaštelanke i slavile s 3:1 u setovima. Gošće su osvojile prva dva seta pa ispustile treći, da bi u četvrtom s 25:20 došle do svoje šeste ovosezonske pobjede te se po učinku izjednačile s Osječankama i vinkovačkim Cestoradom, koji je također poražen u ovom kolu.

Cestorad je doživio poraz rezultatom 3:2 na gostovanju u Šibeniku. Vinkovčanke su dobro krenule i osvojile prvi set s 25:16, ali su izgubile iduća dva. U četvrtom su uspjele izjednačiti meč, ali peti set je otišao na stranu Šibenčanki koje su s 15:13 došle do omjera 4-4.

U borbi za četvrto mjesto na tablici, izjednačeni meč između Grobničana i Rovinja otišao je na stranu domaćih igračica. O pobjedniku se odlučivalo u petom setu koji su sa 17:15 osvojile Grobničanke te zasjele na četvrto mjesto na tablici s omjerom 4-4. Uspješne su u osmom kolu bile i odbojkašice Kostrene koje su s 3:1 nadigrale Zagreb i prepustile mu posljednje mjesto na tablici.