Centrometal preuzeo vrh prve skupine, Mladost porazila Rovinj

Matej Milanović • ponedjeljak, 26.11.2012.

U osmom kolu Hrvatskog prvenstva odbojkaša Centrometal je iskoristio kolo odmora Murse Osijek i preuzeo vrh prve skupine, u kojoj je u utakmici kola zagrebačka Mladost porazila Rovinj. U drugoj skupini Daruvar je pretrpio prvi poraz.

Skupina 1: Mladost Zagreb porazila Rovinj, Centrometal prvi

U osmom kolu skupine 1 slavili su domaćini. U utakmici kola igrali su Mladost Zagreb i Rovinj. Prva tri seta bila su tijesna, a nakon početne prednosti gostiju, Mladost je preokrenula na 2:1. Četvrti set lagano su uzeli Rovinjci, ostavivši suparnike na 11 poena, a peti set je ponovno ponudio uzbuđenja i na kraju je s 15:13 slavila Mladost, uzvrativši Rovinju za poraz u prvom kolu.

Centrometal je protiv Rijeke odigrao rutinski, izuzev drugog seta, kojeg su gosti uzeli s 25:23. Centrometal je pobijedio s 3:1 u setovima i, obzirom na to da je Mursa Osijek odmarala u ovom kolu, preuzeo vrh ljestvice. Pobjedu je upisao i Sisak, koji je s 3:0 nadigrao Vukovar. Gosti su prvi set izgubili na razliku, 28:26, a nakon toga su malo popustili i u iduća dva seta se zaustavili na 21 i 19 poena.

Centrometal vodi s 15 bodova, 14 bodova imaju Mladost Zagreb i Mursa Osijek, koja ima utakmicu manje, a 13 bodova ima Rovinj. U igri za treće mjesto još je i Sisak, koji ima 11 bodova. Na dnu su Vukovar sa četiri i Rijeka s jednim bodom. U idućem kolu odmara Rijeka, dok je utakmica kola Rovinj - Mursa Osijek. U ostalim susretima Centrometal gostuje kod Siska, a Mladost kod Vukovara.

Rezultati, 8. kolo:
Centrometal - Rijeka 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:19)
Mladost Zagreb - Rovinj 3:2 (22:25, 25:23, 27:25, 11:25, 15:13)
Sisak - Vukovar 3:0 (28:26, 25:21, 25:19)

Poredak (- označuje utakmicu manje):
Centrometal 15, Mursa Osijek 14 (-), Mladost Zagreb 14, Rovinj 13, Sisak 11, Vukovar 4, Rijeka 1

Skupina 2: Prvi poraz Daruvara, troje na vrhu

Osmo kolo druge skupine donijelo je prvi poraz Daruvara, kojeg je Zagreb neočekivano lagano nadigrao u prva dva seta. Gosti su reagirali tek u trećoj dionici, koju su izgubili na razliku, 26:24. Time je Zagreb stigao Daruvar na vrhu ljestvice s 19 bodova, a stigao ih je i Zadar, koji je slavio kod Šibenika s 3:1. Šibenik se dobro držao u prva tri seta i pritom dobio drugog, a u četvrtom je potpuno pao, 25:16, i propustio priliku da dođe do boda.

Četiri boda manje od vodećih ima Karlovac, koji je s 3:0 pobijedio kod Gornje Vežice. Domaći su dobro odigrali prvi set i izgubili ga s minimalnih 25:23, no nakon toga je Karlovac dominantno došao do troboda. Posljednja utakmica kola bila je ona između Opatije i Splita. Posljednjeplasirani Split i dalje ostaje bez bodova, iako je prvi i treći set izgubio tek na razliku i prilično namučio Opatiju.

U idućem kolu Zagreb gostuje kod Karlovca, koji će se pokušati zadržati blizu vodećih momčadi. Zadar i Daruvar trebali bi upisati tri boda, obzirom da ugošćuju Gornju Vežicu, odnosno Split. Posljednja utakmica kola je Šibenik - Opatija.

Opatija - Split 3:0 (27:25, 25:18, 26:24)
Zagreb - Daruvar 3:0 (25:13, 25:16, 26:24)
Gornja Vežica - Karlovac 0:3 (24:26, 11:25, 16:25)
Šibenik - Zadar 1:3 (23:25, 25:21, 23:25, 16:25)