Odbojkašice Poreča preokretom do pobjede u derbiju protiv Azene

Igor Šestak • ponedjeljak, 03.12.2012.

Tijekom proteklog vikenda odigrani su mečevi devetog kola 1.A lige odbojkašica u obje skupine. U skupini I Porečanke su slavile u derbiju protiv Azene i povećale svoju prednost na čelu tablice, a pobjede su još upisale Marina Kaštela i OTP Banka Pula. U toj je skupini čast gostujućih ekipa donekle spasila Mladost osvajanjem jednog boda porazom 3:2 u Puli. U skupini II bodove su isključivo osvajale domaće ekipe, a najuvjerljiviju pobjedu ostvarile su igračice Kaštela DC.

Porečanke se vratile pobjedničkim navikama

Neočekivani poraz od Pule u prošlom kolu trgnuo je odbojkašice Poreča, vodeće ekipe skupine I, pa su s oprezom pristupile dvoboju s Azenom iz Velike Gorice. Bio je to izravni okršaj za vodeću poziciju na tablici skupine, a pobjedu su s 3:1 u setovima odnijele domaće odbojkašice. Takvim raspletom ostale su na čelu skupine I s 18 osvojenih bodova iz sedam odigranih mečeva, dok su Velikogoričanke i dalje druge, sada sa šest bodova zaostatka, ali nakon što su odigrale šest mečeva.

Meč su bolje otvorile odbojkašice iz Velike Gorice te s 25:18 povele s 1:0 u setovima. Ipak, u drugom i trećem setu proradio je napad Porečanki pa su s 25:17 i 25:18 preokrenule rezultat u svoju korist, a onda u četvrtom setu sa stilom (25:8) dovršile posao. Najefikasnije u domaćim redovima bile su Miloš i Novosel, dok je gošće predvodila Lončar.

OTP Banka Pula je nakon prošlotjednog slavlja u Poreču došla i do druge prvenstvene pobjede. U svojoj dvorani Puljanke su ugostile zagrebačku Mladost i slavile s 3:2 u setovima. Prvi set pripao je Puli rezultatom 25:23, a Mladostašice su odgovorile u drugom s 25:22. Priča se ponovila u naredna dva seta pa je o pobjedniku ovog meča odlučivao peti set. U njemu su s 15:10 bile uspješnije odbojkašice OTP Banke i osvojile dva boda, dok su se Zagrepčanke u glavni grad vratile s jednim bodom.

Treća utakmica skupine I odigrana je u Kaštelima između domaće Marine i gošći iz Vukovara, a glatku pobjedu s 3:0 u setovima upisale su Kaštelanke. Prvi su set osvojile s 25:19, drugi s 25:21, a u trećem prepustile Vukovarkama 18 poena i s tri osvojena boda skočile na treću poziciju, tri boda iza drugoplasirane Azene.

1.A liga (Ž), rezultati 9. kola skupine I:
OK Poreč - ŽOK Azena Velika Gorica 3:1 (18:25, 25:17, 25:18, 25:8)
OK OTP Banka Pula - HAOK Mladost 3:2 (25:23, 22:25, 25:18, 20:25, 15:10)
OK Marina Kaštela - ŽOK Vukovar 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

Gošće u devetom kolu ostale bez osvojenog boda

Deveto kolo u skupini II u potpunosti je pripalo domaćim ekipama, a najuvjerljivije su bile igračica Kaštela. Svojim protivnicama iz Zagreba niti u jednom setu nisu dozvolile da dođu do 20 poena. Prvi su set osvojile s 25:12, drugi, nešto neizvjesniji, završio je rezultatom 25:19, a onda su u trećem Kaštelanke ponovno dodale gas te s 25:13 osvojile tri boda za ostanak na prvom mjestu skupine.

Na vrhu poretka pridružile su im se odbojkašice Cestorada, koje također nakon devet kola imaju 22 boda. One su ugostile Grobničan, a za pobjedu su morale puno više raditi. Prvi su set osvojile uvjerljivo s 25:12, ali su u drugom vodile veliku bitku sve do 29:27. Slično je bilo i u trećem setu koji je Vinkovčankama pripao rezultatom 25:23.

Do ovog kola Kaštelankama i Vinkovčankama društvo su na vrhu tablice pravile i Osječanke, ali su porazom u Rovinju izgubile korak s vodećima. Domaće odbojkašice dobile su prvi set s 25:19, a drugi s 25:23. Nakon toga je uslijedio maratonski treći set u kojem je odigrano čak 66 poena, ali ishod je bio isti. Osvojile su ga igračice Rovinja i s 13 bodova zasjele na četvrto mjesto.

Pobjedom se u ovom kolu osladila i četvrta domaćinska ekipa, ali nešto teže, s 3:1 u setovima. Riječ je o odbojkašicama Šibenika koje su ugostile Kostrenu i prvi set osvojile s 25:23. U drugom su bile daleko uvjerljivije (25:16), ali su se gošće uspjele sabrati i osvojiti treći set rezultatom 26:24. Četvrti set donio je veliku borbu, a s 28:26 do sva tri boda došle su igračice Šibenika.