Nakon nepotpunog devetog kola u skupini 1 Mladost se vratila na vrh

Matej Milanović • ponedjeljak, 03.12.2012.

U devetom kolu prvenstva Hrvatske za odbojkaše u prvoj skupini je Mladost Zagreb preuzela vrh, ali Centrometal, koji je bio vodeći, će ovo kolo igrati tek polovicom mjeseca. U drugoj skupini vodeći trojac je sve dalje od suparnika, a u borbi za četvrto mjesto ostali su Šibenik i Karlovac.

Skupina 1: Mladost iskoristila nepotpuno odigrano kolo i vratila se na vrh

Deveto kolo prve skupine završit će se tek 12. prosinca, kada igraju Sisak i Centrometal. Mladost Zagreb je iskoristila neigranje Centrometala i pobjedom kod Vukovara vratila prvo mjesto na ljestvici. Međutim, Mladost je dominirala samo u trećem setu, koji je završio 25:11. Domaći su dobili prvu dionicu, a potom ozbiljno namučili Zagrepčane i u drugom i u četvrtom setu. Usprkos tome, gosti su uzeli puni plijen i popeli se na 17 poena, dva više od Centrometala.

Jako izjednačeno bilo je i u Rovinju, gdje su igrali domaći protiv Murse Osijek, dvije momčadi koje su u lovu na prva tri mjesta na ljestvici. Rovinj je tijesno dobio prvu dionicu, 25:23, a potom na razliku izgubio drugi set 27:25. Treća dionica bila je nešto jednosmjernija i gosti iz Osijeka dobili su je s 25:19, da bi četvrti set ponovno ponudio dramu i konačnih 30:28 Rovinjaca, čime se otišlo u tie-break. Na kraju je pobjedu uzeo domaći sastav, s 15:10, i time stigao Osječane na 15 bodova, iako Rovinjci imaju utakmicu više.

Preostala utakmica kola, ona između Siska i Centrometala, veoma je bitna u borbi za prva tri mjesta. Sisak bi se s tri boda mogao potpuno umiješati u lov na treće mjesto i dodatno zakomplicirati već izjednačenu situaciju. U devetom kolu odmarala je, pak, Rijeka.

U idućem kolu Mladost Zagreb ugošćuje Sisak, Mursa Osijek ugošćuje Vukovar, a Rovinjci gostuju kod Rijeke, dok će Centrometal odmarati.

Rezultati:
Vukovar - Mladost Zagreb 1:3 (25:20, 24:26, 11:25, 23:25)
Rovinj - Mursa 3:2 (25:23, 25:27, 19:25, 30:28, 15:10)
Sisak - Centrometal 12. prosinac
Rijeka odmarala

Poredak (u zagradi broj utakmica):
Mladost Zagreb 17 (8), Centrometal 15 (7), Mursa Osijek 15 (7), Rovinj 15 (8), Sisak 11 (7), Vukovar 4 (8), Rijeka 1 (7).

Skupina 2: Vodeći trojac došao do novih pobjeda

U drugoj skupini vodeći trojac je novim pobjedama dodatno pobjegao konkurenciji i napravio bitan iskorak prema zauzimanju jednog od prva četiri mjesta na kraju prve faze.

Zadar se prilično namučio s Gornjom Vežicom u prva dva seta, i oba dobio s 25:23, a u trećem je goste ostavio na 12 poena za konačnih 3:0. U tri seta je utakmicu riješio i Daruvar protiv Splita, koji i dalje ostaje bez osvojenog boda.

Zagreb je, pak, imao najteži posao od vodećeg trojca, gostovanje kod Karlovca. Gosti su razbili suparnike u prvoj dionici, 25:13, no potom je domaćin uzeo drugi set i bio blizu trećem, koji je završio 25:23 za Zagreb. Na koncu su gosti uzeli i četvrti set, s 25:19, i tako došli do punog plijena i ostali na vrhu zajedno sa Zadrom i Daruvarom na 22 boda.

Posljednja utakmica kola također je bila bitna za stanje na ljestvici. Šibenik je relativno lagano uzeo prva dva seta protiv Opatije, a potom na razliku dobio i trećeg, 26:24, za konačnih 3:0. Šibenik se tom pobjedom približio na samo bod od Karlovca, koji drži četvrtu poziciju i vjerojatno će te dvije momčadi voditi bitku za četvrto mjesto u drugoj skupini. Opatija je, pak, ovim porazom ostala na šest bodova od četvrtog mjesta i teško će se umiješati u borbu Karlovca i Šibenika.

U idućem kolu međusobno igraju Zagreb i Zadar, dok će Daruvar gostovati kod Opatije. Što se tiče lova na četvrto mjesto, Karlovac gostuje kod posljednjeplasiranog Splita, a Šibenik kod pretposljednje Gornje Vežice.

Rezultati: Šibenik - Opatija 3:0 (25:17, 25:19, 26:24)
Zadar - Gornja Vežica 3:0 (25:23, 25:23, 25:12)
Karlovac - Zagreb 1:3 (13:25, 25:20, 23:25, 19:25)
Daruvar - Split 3:0 (25:20, 25:16, 25:12)