Crnogorke bolje i od Ruskinja, Rumunjska slomila Island

Borna Rupnik • četvrtak, 06.12.2012.

Rukometašice Crne Gore upisale su i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu, a Rumunjska je remi iz prvog kola nadogradila pobjedom nad Islandom...

Skupina D

Rusija - Crna Gora 27:30, Island - Rumunjska 19:22

Nakon uvjerljivog slavlja nad Islanđankama u prvom kolu, crnogorske su rukometne reprezentativke do novih bodova u Vršcu stigle u okršaju s Ruskinjama. Održavale su dva do tri pogotka prednosti do završnice prvog dijela, a tada su uz tri pogotka Radičević pobjegle na velikih 20:14.

Do 45. minute ostvarile su i "okruglih" deset pogodaka viška (28:18), nakon čega je Rusiji preostalo ublažiti rezultat. Radičević i Bulatović postigle su po šest pogodaka, dok je s druge strane Postnova ubilježila pet.

Rumunjska i Island dugo su bile u egalu. Na poluvrijeme se otišlo s dva pogotka viška za Rumunjke, a u vrlo čvrstom nastavku, u kojemu je palo sveukupno samo 13 pogodaka, ključna se serija zbila između 48. i 53. minute. Tada su Rumunjke na krilima Brandeanu postigle četiri gola, na što Islanđanke više nisu imale odgovor. Brandeanu je bila prvi strijelac utakmice sa sedam golova, a Jonsdottir je postigla pet.