U skupini 1 odbojkaša odigrane dvije utakmice, obje u pet setova

Matej Milanović • ponedjeljak, 10.12.2012.

Tijekom vikenda odigrane su samo dvije utakmice prvenstva Hrvatske za odbojkaše, jer će u skupini 1 Mursa Osijek i Vukovar igrati u srijedu, dok su utakmice druge skupine odgođene.

Tijekom vikenda odigrane su samo dvije utakmice desetog kola hrvatskog prvenstva za odbojkaše. Obje u prvoj jakosnoj skupini. Rijeka, koja je dosad osvojila samo jedan bod, dobila je dva tijesna seta i povela 2:0 protiv Rovinja. Gosti su potom uzeli treći set, a s tijesnih 25:23 i četvrti i time došli do tie-breaka. U njemu su Rovinjci upotpunili preokret i s 15:9 došli do pobjede i dva boda i spriječili Riječane da upišu prvu pobjedu u sezoni.

U drugoj utakmici, Mladost Zagreb je igrala protiv Siska. Gosti su uzeli prvi set, a Mladost je s 25:23 i 25:22 preokrenula na 2:1. Sisak je potom dobio četvrti set i osigurao bod, a odlučujući peti set pripao je Mladosti, koja je s 15:10 došla do konačnih 3:2.

Posljednja utakmica desetog kola prve skupine, Mursa Osijek - Vukovar, igrat će se u srijedu, kad se igra i posljednja utakmica devetog kola, Sisak - Centrometal.

Na ljestvici su Mladost i Rovinj na vrhu. Mladost ima 19 bodova, a Rovinj dva manje, no obje momčadi imaju po devet utakmica, dok su iza njih Centrometal i Mursa Osijek s 15 bodova, ali iz sedam odigranih utakmica.

U drugoj skupini, pak, odgođene su sve utakmice desetog kola.