Josip Piršljin • utorak, 11.12.2012.

Roma je nastavila svoj pobjednički niz i u Talijanskom kupu. U osmini finala na svom je Olimpicu dočekala Atalantu i izbacila je iz daljnjeg natjecanja s glatkih 3:0.

Nakon što su u prvenstvu ostvarili četiri pobjede zaredom, nogometaši Rome bili su uspješni i u Coppa Italiji. U prvoj utakmici osmine finala odmjerili su snage s Atalantom, desetom momčadi Serie A, te upisali pobjedu od 3:0, bez većih problema.

Zdenek Zeman je odlučio ostaviti svog najboljeg igrača i kapetana Francesca Tottija na klupi nakon što je veznjak praktički sam pobijedio Fiorentinu u prošlom kolu prvenstva. Roma je ipak i bez njega dobro odradila susret na Olimpicu.

Do prvog pogotka navijači Giallorossa morali su čekati do 21. minute kada je bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić uspio pronaći put do mreže Andreje Consiglija snažnim i neugodnim udarcem. Deset minuta kasnije Atalanta je već gubila s dva gola razlike.

U 31. minuti na 2:0 za Romu povisuje Pablo Osvaldo koji je prevario u gostujućem šesnaestercu Consiglija i braniča Cristiana Raimondija, a odličnu mu je loptu poslao Mattia Destro. Jako lijepu akciju domaći su igrači odigrali u 52. minuti nakon čega je došao gol za 3:0. Pjanić je poslao sjajnu loptu u prostor za Destra koji utrčava i bez problema zabija.

Tri minute kasnije Osvaldo je zaradio crveni karton i nakon toga je Roma stala. Atalanta je uspjela sačuvati svoju mrežu od novih pogodaka, te se od Coppa Italije oprostila u osmini finala. Još tri utakmice na rasporedu su ovog tjedna, a sljedećeg se igraju zadnje četiri.

Coppa Italia, osmina finala:
Roma - Atalanta 3:0
(Pjanić 21', Osvaldo 31', Destro 52')

• Thiago Alcantara13.12.2012. u 02:53
    destro, lamela, totti, osvaldo,daleko najbolji napad lige...a destro ce biti igracina, s njim, balotellijem, shaarawyijem nema zime za azzure