Odbojkašice Azene trijumfirale u Domu odbojke Bojan Stranić

Igor Šestak • ponedjeljak, 17.12.2012.

Nakon što su odigravanje desetog kola 1.A lige odbojkašica poremetili nepovoljni vremenski uvjeti, proteklog vikenda održani su redovni mečevi 11. kola, a većina ekipa u skupini II imala je i dvostruki program odrađujući i odgođene mečeve...

Uvjerljive pobjede Poreča i Azene

U skupini I mečevi desetog kola (ŽOK Vukovar - OK OTP Banka Pula i HAOK Mladost - OK Poreč) nisu odigrani zbog snijega koji je prethodnog vikenda zameo Hrvatsku, a za sada nije poznat termin njihovog održavanja. U 11. kolu odigrana su dva meča, a pobjede su upisali vodeći klubovi, Poreč i Azena.

Velikogorička Azena gostovala je kod Mladosti u Domu odbojke Bojan Stranić i odnijela pobjedu s uvjerljivih 3:0. Do svoje pete pobjede u sedam odigranih mečeva Velikogoričanke su stigle bez većih poteškoća. Prvi su set osvojile s 25:18, a drugi još uvjerljivije s 25:12. Mladostašice su u trećem setu pružile bolji otpor, ali su ostale na 19 osvojenih poena te upisale peti poraz u osmom nastupu.

Azena se ovom pobjedom nije uspjela približiti vodećem Poreču jer su njegove odbojkašice također bile vrlo uspješne i s 3:0 u setovima nadigrale Vukovar za sedmu pobjedu u svom osmom nastupu. Vukovarke su u prvom setu osvojile 17 poena, a u drugom pokazale bolju igru. Ipak, i taj je set otišao na stranu domaćih igračica (25:21), baš kao i posljednji u kojem su gošće osvojile 16 poena. Vukovarke su do sada odigrale sedam mečeva i imaju omjer 2-5.

1.A liga odbojkašica, rezultati 11. kola skupine I:
HAOK Mladost - ŽOK Azena Velika Gorica 0:3 (18:25, 12:25, 19:25)
OK Poreč - ŽOK Vukovar 3:0 (25:17, 25:21, 25:16)

Vinkovčanke slavile dva puta u samo pet dana

Mečevi desetog kola trebali su biti odigrani 8. i 9. prosinca, no tog je vikenda u skupini II održan tek susret Zagreba i Rovinja u kojem su gošće iz Istre slavile s 3:0. Ostala tri meča su odgođena, a dva od njih odigrana su proteklog tjedna zajedno s mečevima 11. kola. Termin održavanja meča između Grobničana i Šibenika za sada nije poznat.

Dvostruki program nije štetio odbojkašicama Cestorada, trenutno vodećoj ekipi skupine II. One su u srijedu slavile na gostovanju u Osijeku s vrlo uvjerljivih 3:0 u setovima, a u nedjelju su u svojoj su dvorani ugostile Zagreb i upisale još jednu glatku pobjedu. Nakon 11 odigranih mečeva imaju omjer pobjeda i poraza 9-2.

Omjer 8-3 imaju odbojkašice Kaštela, koje su ovog vikenda odradile dva meča, ali s polovičnim uspjehom. U subotu su u 11. kolu poražene s 3:2 u setovima na gostovanju u Rovinju, a u nedjelju su u meču desetog kola s 3:1 u setovima slavile u Kostreni. Kostrenjanke su dan ranije s 3:1 bile bolje od Grobničana.

Osijek je nakon domaćeg poraza od Cestorada, u subotu istu sudbinu doživio i u Šibeniku. Domaće odbojkašice bile su uspješnije s 3:1 u setovima.