Mladost Kaštela i Rovinj u finalu Kupa odbojkaša

Matej Milanović • nedjelja, 23.12.2012.

Mladost Kaštela i Rovinj, domaćin Final Foura, izborili su finale Kupa Hrvatske za odbojkaše. Oba susreta su završila u četiri seta. Kaštela je porazila Mursu Osijek, a Rovinj zagrebačku Mladost.

U Rovinju se igra Final Four Kupa Hrvatske za odbojkaše. Domaćin je u polufinalu nadigrao zagrebačku Mladost. Prvi set je bio jednosmjeran, 25:10 za domaće, koji su potom mirno uzeli i drugu dionicu, 25:18. Mladost je reagirala u trećem setu i dobila ga na razliku, 27:25, za povratak u meč, no u četvrtom setu je Rovinj ponovno odigrao bolje i s 25:19 došao do pobjede od 3:1 i ulaska u finale.

Protivnik domaćinu turnira bit će Mladost Marina Kaštela, koja je u polufinalu nadigrala Mursu Osijek. Mladost je s 25:18 dobila prvi set, a potom s 27:25 došla i do 2:0 u setovima. Treći set je osvojio Osijek s 25:22, no Mladost Marina Kaštela je spriječila da susret ode u peti set i riješila ga u četvrtoj dionici s 25:20, za konačnih 3:1.