Odbojkašice Rijeke preko Azene do svog desetog Kupa Hrvatske

Igor Šestak • nedjelja, 23.12.2012.

Tijekom petka i subote u rovinjskoj je Valbruni održana završnica Kupa Hrvatske za odbojkašice. U finalu su se našle odbojkašice Rijeke i Azene, a aktualne prvakinje države slavile su s 3:0 u setovima. Treće mjesto pripalo je zagrebačkoj Mladosti, nakon pobjede nad igračicama Poreča s 3:1 u setovima.

Domaćinstvo ovogodišnje završnice Kupa Hrvatske za odbojkašice pripalo je Rovinju, a u sportskoj dvorani Valbruna titulom su se okitile odbojkašice Rijeke te spojile Kup s naslovom državnih prvakinja, koji su osvojile u svibnju ove godine. Do desetog Kupa od hrvatske samostalnosti Riječanke su došle pobjedom s 3:0 u setovima protiv Azene iz Velike Gorice.

U polufinalnim mečevima igranim u petak, Rijeka je s glatkih 3:0 u setovima nadigrala Mladost, a u drugom meču Azena je s 3:1 u setovima bila bolja od Poreča.

Kao uvertira za finale poslužio je okršaj za treće mjesto u kojem je Mladost pokazala više i s 3:1 u setovima nadigrala Poreč. Zagrepčanke su prvi set osvojile s uvjerljivih 25:16, ali su u drugom doživjele pad u igri te ga izgubile s 25:21. Ipak, u nastavku su podigle razinu svoje igre i do pobjede došle s 25:22 u trećem i uvjerljivih 25:12 u četvrtom setu.

"Nakon dvije godine vratile smo ovaj trofej u Rijeku. Dobro smo ušle u utakmicu, ali smo kasnije imale nekih problema u igri jer protivnice u svojim redovima imaju neke vrlo iskusne igračice. Susret smo ipak dobro privele kraju i možemo biti zadovoljne", izjavila je nakon finala Iva Zdrilić.

U finalu, Riječanke su dobro otvorile meč, sredinom seta se odvojile na 17:13 i bez većih problema privele set kraju rezultatom 25:18. Za ukupnu pobjedu odlučujući je bio drugi set. Rijeka je i u njemu došla do prednosti od 17:13, ali su odbojkašice iz Velike Gorice ovoga puta uspjele uhvatiti priključak i izjednačiti na 20:20. Riječanke su se uspjele još jednom odvojiti na 24:21, a do seta su došle iskoristivši tek treću set-loptu. U trećem setu Azena nije dobila pravu priliku za preokret. Rijeka je došla do prednosti od 18:13 i uspješno privele set kraju za osvajanje svog desetog Kupa Hrvatske.

U ekipi Rijeke najefikasnije su bile Magdić sa 16, Zdrilić s deset i Kalebić s osam poena, dok se u redovima Azene istaknula Solomun s 13 poena.

Kup Hrvatske za odbojkašice, polufinale:
HAOK Rijeka - HAOK Mladost 3:0 (26:24, 25:21, 25:14)
OK Poreč - ŽOK Azena Velika Gorica 1:3 (27:25, 20:25, 23:25, 19:25)

Kup Hrvatske za odbojkašice, utakmica za treće mjesto:
OK Poreč - HAOK Mladost 1:3 (16:25, 25:21, 22:25, 12:25)

Kup Hrvatske za odbojkašice, finale:
HAOK Rijeke - ŽOK Azena Velika Gorica 3:0 (25:18, 25:23, 25:21)

• Armada Sinj23.12.2012. u 15:50
    10 kupova i 8 prvenstava za redom ako se ne varam,svaka čast curama i treneru....