Briljantna predstava Zubčića protiv litavskog fenjeraša

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.01.2013.

Košarkaši Lietuvos Rytasa u domaćem prvenstvu su gostovali kod posljednjeplasirane Palange i upisali uvjerljivu pobjedu 87:52. Prvo ime utakmice bio je Tomislav Zubčić koji je napunio koš domaćina i nosi najveće zasluge za pobjedu...

Jednu od svojih napadački najboljih utakmica u seniorskoj karijeri Tomislav Zubčić je odigrao praktički na samom početku karijere u Lietuvos Rytasu. Njegov novi klub je gostovao u domaćem prvenstvu kod skromne Palange i upisao visoku pobjedu, a Zubčić je odigrao maestralnu utakmicu.

Na parketu je proveo 22 minute, a za to vrijeme je ubacio čak 31 poen uz odličan šut 11/15 za dva, 1/1 za tri te 6/6 s linije slobodnih bacanja. Tome je dodao i devet skokova, četiri prekršaja i pet izborenih prekršaja.

Utakmica je bila prilično izvjesna od samog početka, što je bilo i izvjesno obzirom na veliku razliku u kvaliteti, a protiv nedoraslog protivnika Zubčić je odigrao više nego dobro.

Osim njega u redovima Lietuvos Rytasa istaknuli su se i Renaldas Seibutis s 12 poena i Janis Blums s 11 poena. Kod domaćina Mari Konate je ubacio 13 poena uz deset skokova.

Lietuvos Rytas trenutno drži četvrtu poziciju s pet pobjeda i dva poraza, međutim i s pet utakmica manje od drugoplasiranog Prienaija i trećeplasiranog Neptunasa.

Beko LKL:
Palanga - Lietuvos Rytas 52:87

• r ubio29.01.2013. u 21:38
    Najveći naš talenat.Za razliku od drugih mladića ima ono što je krasilo naše velikane Tonija,Dina ili Dražena - drskost i muda.
    r ubio
  • angelus29.01.2013. u 01:19
    amo Zubo, pamet u glavu, igraj obranu, nastavi ovako, pa pravac Nba!
    angelus
  • Gunlit28.01.2013. u 23:51
    u 22 minute sutirao 17 puta i zabio 31 kos? covjek se ili preporodio ili su igrali s poluamaterima-u svakom slucaju skidam kapu!