Odbojkašice Poreča 2013. otvorile pobjedom i ostale na vrhu tablice

Igor Šestak • utorak, 05.02.2013.

Prvog vikenda u veljači u puni su se pogon vratile najbolje hrvatske odbojkašice. U skupini I odigrana su dva meča redovnog 13. kola te jedan zaostali meč 10. kola. Uspješne su bile igračice Poreča, Azene i Marine iz Kaštela. U skupini II odigrana su sva četiri meča 13. kola, a zanimljivo je da su na čak tri slavile gošće. Čast domaćina spasile su odbojkašice Cestorada.

Pobjedom u Zagrebu Porečanke sačuvale vrh

U mečevima 13. kola skupine I 1.A lige odbojkašica Vukovarke su ugostile Azenu, dok je Marina iz Kaštela gostovala u Puli. Iz oba susreta kao pobjednice su izašle gošće.

Azena je u Vukovar doputovala kao drugoplasirana na tablici s omjerom pobjeda i poraza 6-2. Vukovarke proživljavaju tešku sezonu, u prvih osam mečeva slavile su tek ti puta, a protiv Velikogoričanki su si dodatno pogoršale situaciju. Igračice Azene bile su bolje u svakom pogledu te su pobjedu odnijele s glatkih 3:0 u setovima. Vukovarke su u prvom ostale na 19 poena, u drugom na samo 13, a najveći otpor su pružile u trećem koji je završio rezultatom 25:21 za Azenu.

Nešto više neizvjesnosti viđeno je u Puli gdje je domaća OTP Banka ugostila Marinu. Puljanke su posljednje na tablici skupine, a trećeplasirane Kaštelanke su u prvom setu s 25:17 opravdale status favoritkinja. Domaće igračice odgovorile su u drugom s 25:22, a treći je nakon velike borbe s 25:23 pripao gošćama. Odbojkašice Marine tada su dobile na samopouzdanju te su u četvrtom setu potvrdile pobjedu s 25:20.

Ekipe koje su u 13. kolu bile slobodne, Mladost i Poreč, iskoristile su taj termin kako bi odigrale zaostalu utakmicu desetog kola. U Domu odbojke u Zagrebu s glatkih 3:0 u setovima pobjedom su se osladile trenutno prvoplasirane odbojkašice u ovoj skupini. Prvi i drugi set Porečanke su dobile prilično uvjerljivo s osam i sedam poena prednosti, a u trećem su moralo malo napornije raditi. Mladostašice su bile nadomak seta, ali su na kraju poražene s 25:23.

Odbojka, 1.A liga (Ž), rezultati 13. kola skupine I:
ŽOK Vukovar - ŽOK Azena Velika Gorica 0:3 (19:25, 13:25, 21:25)
OK OTP Banka Pula - OK Marina Kaštela 1:3 (17:25, 25:22, 23:25, 20:25)

Odbojka, 1.A liga (Ž), zaostala utakmica 10. kola skupine I:
HAOK Mladost - OK Poreč 0:3 (18:25, 17:25, 23:25)

Kaštela i Cestorad i dalje dominiraju skupinom II

I u skupini II dominirale su gošće. Odbojkašice Kaštela sačuvale su prvo mjesto na tablici pobjedom u Šibeniku s 3:1 u setovima. U prva dva seta zadržale su Šibenčanke na 19, odnosno 20 poena, ali su u trećem upale u krizu igre i taj set izgubile s 25:15. Stvari su na svoje mjesto vratile u četvrtom setu kojeg su osvojile s 25:18.

Prilično uvjerljivu, ali i iznenađujuću pobjedu s 3:0 u setovima upisao je posljednji Zagreb na gostovanju kod Grobničana. Domaće igračice u prva dva seta nisu uspjele doći do 20 poena, a treći su izgubile s 25:21. Na gostovanju su se pobjedom osladile i igračice Kostrene koje su s 3:1 bile bolje od Osijeka. Maratonski prvi set osvojile su s 34:32, a Osječanke su izjednačile na 1:1 s 25:22 u drugom setu. Velika borba bila je u trećem koji je s 26:24 otišao na stranu gošći, a igračice Osijeka su u četvrtom setu potpuno pale u igri i osvojile tek 14 poena.

Jedina ekipa koja je proteklog vikenda uspjela slaviti u svojoj dvorani bio je vinkovački Cestorad. Drugoplasirane igračice skupine II s 3:0 su nadigrale Rovinj i ostale samo bod iza Kaštela. Gošće su se vrlo dobro držale, no nisu uspjele osvojiti niti set. Cestorad je u prvom slavio s 27:25, a u preostala dva nešto lakše, s 25:20 i 25:22.