1.A liga: Riječanke stigle do druge uzastopne pobjede, Mladost lako protiv Marine

Igor Šestak • ponedjeljak, 25.02.2013.

Tijekom subote i nedjelje odigrani su mečevi drugog kola druge faze natjecanja u 1.A ligi odbojkašica. Četiri skupine ponudile su dosta uzbuđenja i neizvjesnih mečeva, a pred odbojkašicama su još samo četiri kola u kojima se moraju izboriti za željene pozicije.

Skupina 1: Riječanke uvjerljive, preokreti u Splitu

U mečevima drugog kola skupine 1 viđena su dva sasvim različita scenarija. Odbojkašice Rijeke u svojoj su dvorani ugostile Azenu iz Velike Gorice i došle do pobjede bez izgubljenog seta. Najizjednačeniji je bio prvi set u kojem su Riječanke slavile s 25:23. U drugom su gošće osvojile bod manje, a u trećem sasvim potonule i uzele tek 11 poena. Riječanke su tako stigle do svoje druge pobjede, a Azena s tri osvojena boda drži drugo mjesto na tablici skupine.

Drugi meč ponudio je mnogo više drame i neizvjesnosti. Porečanke su gostovale u Splitu i uzele prvi set s 25:19. Bio je to meč pun preokreta pa su u drugom setu domaće igračice slavile s 25:20, a onda u trećem ponovno pale u igri i izgubile ga s 25:17. S 25:18 Splićanke su izborile peti set, ali snage za pobjedu nisu imale. Dva boda je osvojio Poreč rezultatom 15:8.

Odbojka, 1.A liga (Ž), rezultati drugog kola skupine 1:
HAOK Rijeka - ŽOK Azena Velika Gorica 3:0 (25:23, 25:22, 25:11)
ŽOK Split 1700 - OK Poreč (2:3) (19:25,25:20,17:25,25:18,8:15)

Poredak: HAOK Rijeka 6 bodova, ŽOK Azena Velika Gorica 3, OK Poreč 2, ŽOK Split 1700 1

Skupina 2: Uvjerljive pobjede domaćih ekipa

Mečevi osmog kola skupine 2 nisu ponudili nimalo neizvjesnosti. Mladost je u Zagrebu ugostila Marinu iz Kaštela, a Vukovar OTP Banku iz Pule i oba su meča odlučena u tri seta u korist domaćih ekipa. Odbojkašice Marine Zagrepčankama gotovo da i nisu pružile otpor jer im je najveće ostvarenje bilo osvajanje 16 poena u prvom setu. U drugom su ostale na 11, a u trećem uzele tek poen više. Ovom pobjedom Mladost se izdvojila na vrhu tablice.

Nešto izjednačeniji bio je meč između Vukovara i OTP Banke iz Pule, ali ishod je bio isti. Prva dva seta Vukovarke su osvojile rezultatom 25:18, a u trećem su gošće zaigrale malo bolje i uzele 22 poena. Ovom pobjedom Vukovar se po bodovnom učinku izjednačio s Marinom iz Kaštela, dok su Puljanke uvjerljivo posljednje u skupini.

Odbojka, 1.A liga (Ž), rezultati osmog kola skupine 2:
HAOK Mladost - OK Marina Kaštela 3:0 (25:16, 25:11, 25:12)
ŽOK Vukovar - OK OTP Banka Pula 3:0 (25:18, 25:18, 25:22)

Poredak: HAOK Mladost 16 bodova, OK Marina Kaštela 14, ŽOK Vukovar 14, OK OTP Banka Pula 3

Skupina 3: Pobjedom u Osijeku Cestorad preuzeo vrh

Mnogo zanimljiviji bili su mečevi u skupini 3. Veliki preokret napravile su odbojkašice Kaštela i s 3:2 u setovima pobijedile Rovinj. Gošće iz Istre osvojile su prva dva seta rezultatom 25:21, a u trećem je setu vođena velika borba iz koje su s 25:23 kao pobjednice izašle Kaštelanke. Nakon tog seta uslijedio je veliki pad u igri Rovinja i domaće su odjurile do pobjede s 25:9 u četvrtom te 15:8 u petom setu. Osvojile su dva boda, no izgubile su prvo mjesto na tablici.

Njega sada drže odbojkašice Cestorada zahvaljujući pobjedi s 3:1 u slavonskom derbiju protiv Osječanki. Odbojkašice iz Vinkovaca prvi su set osvojile s 30:28 nakon velike borbe, a Osječanke su uzvratile u drugom s 25:22. Odlučujućim se pokazao treći set koji je pripao gošćama s 25:21, a u četvrtom su se "prošetale" do pobjede s 25:13.

Odbojka, 1.A liga (Ž), rezultati osmog kola skupine 3:
OK Kaštela DC - ŽOK Rovinj 3:2 (21:25, 21:25, 25:23, 25:9, 15:8)
ŽOK Osijek - ŽOK Cestorad 1:3 (28:30, 25:22, 21:25, 13:25)

Poredak: ŽOK Cestorad 19 bodova, OK Kaštela DC 18, ŽOK Rovinj 6, ŽOK Osijek 5

Skupina 4: Zagrebu triler, Kostreni prvo mjesto

U skupini četiri sprema se napeta završnica i velika borba za ostanak u prvoligaškom društvu. Spas donose prvo i drugo mjesto, a nakon osmog kola u najboljoj su poziciji odbojkašice Kostrene. S 3:0 u setovima nadigrale su Grobničan i preuzele vrh tablice. Prvi su set osvojile s izrazito uvjerljivih 25:11, a u drugom i trećem Grobničanke su ipak osvojile nešto više poena. U drugom 17, a u trećem 16.

Mnogo više uzbuđenja i neizvjesnosti viđeno je u dvoboju Zagreba i Šibenika. Gošće su uzele prvi set s 25:23, a Zagrepčanke su odgovorile osvajanjem drugog (25:21) i trećeg seta (25:19). U četvrtom su se setu ponovno probudile gošće i slavile s neizvjesnih 27:25, no isto nisu uspjele ponoviti u odlučujućem setu. Do drugog boda stigle su igračice Zagreba s 15:9.