Split tek poslije jedanaesteraca preko četvrtoligaša u Županijskom kupu

Vedran Babić • utorak, 26.02.2013.

U pauzi između dvaju prvoligaških susreta nogometaši Splita odradili su zaostalu utakmicu 1. kola Županijskog kupa. U Dugopolju su tek poslije jedanaesteraca porazili četvrtoligaša Orkan...

S puno više muke nego što se očekivalo Split je preskočio prvu prepreku u Županijskom kupu, koji je lani osvojio. Tek poslije jedanaesteraca (4:2) Crveni su bili bolji od četvrtoligaša Orkana iz Dugog Rata. Poslije 90 minuta nije bilo golova, a utakmica se igrala na pomoćnom terenu stadiona Hrvatskih vitezova u Dugopolju.

U izvođenju jedanaesteraca ključni su bili udarci J. Kirevskog i Rojića. Prvospomenuti je otvorio seriju promašajem, nakon čega je Vojnović doveo Split u vodstvo, da bi Rojićev udarac Splitov vratar Sunara obranio. Paracki je potom povisio na 2:0 i bilo je jasno da će se Orkan teško vratiti. Šiško i D. Klarić zabili su za četvrtoligaša, a Baraban i Kvesić za Crvene i tu je priči ipak bio kraj.

U regularnom dijelu susreta Split je odigrao daleko od impresivnog. Iako je očekivano dominirao, stvorio je malo konkretnih prilika za pogodak. U prvom poluvremenu Erceg je zatresao vratnicu i tu je Split bio najbliže pogotku. Drugi dio bio je sadržajniji. Split je mogao povesti preko Kvesića, Barabana i Vidića, no i Orkan je prijetio. Šanse su imali Bilić, J. Kirevski i D. Klarić.

U 2. kolu Splitov protivnik je Mračaj iz Runovića.