U17 reprezentacija pobjednički najavila kvalifikacije za EP

Mišo Gulić • srijeda, 27.02.2013.

Mlada reprezentacija Hrvatske, uzrasta U17, nalazi se na pripremama u Istri gdje je odigrala prijateljsku utakmicu protiv izabrane vrste Irske, a koju je svladala rezultatom 2:1...

Izabranici Ivana Gudelja u Istri bruse formu pred nadolazeći kvalifikacijski turnir koji će dati i sudionike Europskog prvenstva koje je na rasporedu od petog do 17. svibnja u Slovačkoj.

Prvu od dvije predviđene utakmice Hrvati i Irci odigrali su u Poreču, a nakon 80 minuta uzdignutih ruku teren su napustili mladi Hrvati koji tako s dosta samopouzdanja očekuju i ono što slijedi na nepunih mjesec dana.

U prvom dijelu nije bilo golova, bila je to prilično izjednačena predstava, ali zato se otvorilo u nastavku. Središnja figura bio je Ante Roguljić koji je prvi gol zabio u 49. minuti, dok je nakon novih desetak minuta igre udarcem s bijele točke povisio prednost na 2:0. Do kraja utakmice Irci su stigli smanjiti na 2:1, a strijelac je u 60. bio Cox.

Isti protivnici novi ogled zakazali su za 28. veljače, no ovaj put domaćin će biti Umag, a početak je zakazan za 11 sati.

Svakako treba naglasiti i da će Hrvatska u Elitnoj kvalifikacijskoj rundi biti domaćin reprezentacijama Španjolske, Francuske i Belgije, a te utakmice na rasporedu u od 21. do 26 ožujka. Europsko prvenstvo izborit će isključivo pobjednici skupina, stoga je i jasno zbog čega su mladi Hrvati već zarana počeli brusiti formu.