Odbojkašice Rijeke u Poreču doživjele prvi poraz, Azena bolja od Splita

Igor Šestak • ponedjeljak, 04.03.2013.

Treći vikend u drugoj fazi natjecanja 1.A lige odbojkašica donio je nekoliko vrlo izjednačenih mečeva. U skupini 1 Rijeka je u Poreču doživjela prvi poraz, a Azena joj se pobjedom nad Splitom približila na bod zaostatka. U skupini 2 uvjerljive su bile igračice Mladosti i Marine, a u skupini 3 su oba meča otišla u peti set. U skupini četiri važne su pobjede uzele igračice Kostrene i Zagreba.

Skupina 1: Riječanke u Poreču doživjele prvi poraz

Treće kolo u skupini 1 donijelo je dva vrlo izjednačena meča, a posebno zanimljivo bilo je u Poreču gdje je gostovala Rijeka. Domaće odbojkašice osvojile su prvi set s 25:19, a onda prepustile dominaciju gošćama. S 25:14 i 25:13 Riječanke su okrenule rezultat u svoju korist, no četvrti je set donio novi preokret. S 25:21 otišao je na stranu Porečanki i meč je otišao u peti set. Nakon neizvjesne borbe sa 16:14 drugi bod je osvojio Poreč i nanio Rijeci prvi poraz u ovoj fazi natjecanja. Ipak, bod koji su osvojile, Riječanke je zadržao na prvom mjestu tablice.

Samo bod manje nakon trećeg kola ima Azena koja je s 3:1 u setovima svladala Split 1700. Prva dva seta završavala su rezultatom 25:20, prvi za domaće, a drugi za gošće. Preostala dva seta bila su vrlo neizvjesna, a u završnicama su oba puta spretnije bile Velikogoričanke. U trećem setu s 25:23, a u četvrtom s 28:26. Split je u trećem meču i treći put poražen.

Odbojka, 1.A liga (Ž), rezultati trećeg kola skupine 1:
OK Poreč - HAOK Rijeka 3:2 (25:19,14:25,13:25,25:21,16:14)
ŽOK Azena Velika Gorica - ŽOK Split 1700 3:1 (25:20,20:25,25:23,28:26)

Poredak: HAOK Rijeka 7 bodova, ŽOK Azena Velika Gorica 6, OK Poreč 4, ŽOK Split 1700 1

Skupina 2: Mladost projurila Pulom, Marina okrenula Vukovar

Mečevi skupine 2 u ovom kolu nisu bili posebno neizvjesni. Odbojkašice Mladosti prikazale su vrlo uvjerljivu igru kod posljednje Pule i slavile s uvjerljivih 3:0 u setovima. O njihovoj dominaciji najviše govori činjenica da su domaće igračice najbolje odigrale drugi set u kojem su osvojile 16 poena. U prvom su uzele jedan manje, a u trećem ostale na samo 13 poena. Mladost je ovom pobjedom zadržala prvo mjesto u skupini, dok je Pula uvjerljivo posljednja.

U drugom meču Marina je u Kaštelima ugostila Vukovar. Bio je to dvoboj ekipa koje su na kontu imale 14 bodova, a prvi je set nakon velike borbe pripao gošćama s 25:23. Tada je uslijedio preokret i do pobjede su s tri uzastopna seta odjurile Dalmatinke. U drugom su svoje gošće zadržale na samo 13 osvojenih poena, u trećem na 16, a u četvrtom na 20. Marina se ovom pobjedom osamostalila na drugom mjestu, a za vodećom Mladosti zaostaje samo dva boda.

Odbojka, 1.A liga (Ž), rezultati devetog kola skupine 2:
OK OTP Banka Pula - HAOK Mladost 0:3 (15:25,16:25,13:25)
OK Marina Kaštela - ŽOK Vukovar 3:1 (23:25,25:13,25:16,25:20)

Poredak: HAOK Mladost 19 bodova, OK Marina Kaštela 17, ŽOK Vukovar 14, OK OTP Banka Pula 3

Skupina 3: Oba meča osvojile gošće s 15:12 u petom setu

Drame nije nedostajalo u mečevima skupine 3 koji su odlučeni u petim setovima. U Vinkovcima su se susrele odbojkašice vodećeg Cestorada i drugoplasirane igračice Kaštela, a prvi su set s 25:17 osvojile gošće. Cestorad je uzvratio s 25:19, a iduća dva seta bila su vrlo neizvjesna. Treći su s 25:23 osvojile gošće iz Kaštela, a Vinkovčanke četvrti s 27:25. U borbi za drugi bod spretnije su bile Kaštelanke i slavile s 15:12 te se po bodovnom učinku izjednačile s Cestoradom.

Istim rezultatom završio je i meč Rovinja i Osijeka, ekipa koje su u velikom bodovnom zaostatku za vodećima. Prvi je set s 26:24 uzeo Rovinj, a gošće iz Slavonije drugi s 28:26. Treći je s 25:17 uvjerljivo pripao igračicama Rovinja, no uslijedio je preokret. S 26:24 četvrti je set osvojio Osijek, a onda u petom s 15:12 osvojio dva boda. Uoči posljednja tri kola obje ekipe imaju sedam osvojenih bodova.

Odbojka, 1.A liga (Ž), rezultati devetog kola skupine 3:
ŽOK Cestorad - OK Kaštela DC 2:3 (17:25,25:19,23:25,27:25,12:15)
ŽOK Rovinj - ŽOK Osijek 2:3 (26:24,26:28,25:17,24:26,12:15)

Poredak: OK Kaštela DC 20, ŽOK Cestorad 20 bodova, ŽOK Osijek 7, ŽOK Rovinj 7

Skupina 4: Kostrena sve bliže osiguranju prvoligaškog statusa

Borba za izbjegavanje ispadanja u 1.B ligu vrlo je zanimljiva, a u devetom su kolu veliki korak prema spasu napravile igračice Kostrene. S 3:1 u setovima slavile su na gostovanju u Šibeniku i došle na 18 osvojenih bodova. Prvi su set osvojile s 25:20, drugi izgubile s uvjerljivih 25:14, a prekretnica je bio treći set koji je s 25:23 otišao na stranu odbojkašica Kostrene. U četvrtom nisu imale problema i slavile su s 25:13.

U drugom meču vrlo su uvjerljive bile igračice Zagreba i s 3:0 u setovima nadigrale Grobničan te se izjednačile s njim na 11 osvojenih bodova. Šibenik im za sada bježi tri boda. U prvom setu Zagrepčanke su bile bolje s 25:16, drugi je set bio neizvjesniji i do njega su došle s 25:23, a u trećem zapečatile pobjedu s 25:22.