Split u Runovićima jedva do prolaza u Županijskom kupu

Vedran Babić • srijeda, 06.03.2013.

Nogometaši Splita ponovno su se mučili u Županijskom kupu, ali su opet boljim izvođenjem jedanaesteraca izborili pobjedu. U neizvjesnosti ih je ovoga puta držao četvrtoligaš Mračaj iz Runovića...

Iako su igrali u gotovo najjačem mogućem sastavu (nedostajao je samo Križanac), Splitovci su tek poslije jedanaesteraca apsolvirali 2. kolo Županijskog kupa. Na gostovanju u Runovićima kod Imotskog, kod četvrtoligaša Mračaja, igrači Zorana Vulića bili su bolji 5:4 nakon što poslije 90 minuta nije bilo golova.

Na identičan način Crveni su prošli i 1. kolo prošlog tjedna protiv Orkana iz Dugog Rata, također četvrtoligaša. Ovo im je bila već treća utakmica u drugom dijelu sezone u kojoj nisu postigli ni jedan pogodak. Osim protiv Orkana i Mračaja, nisu uspjeli zabiti niti Osijeku u prvenstvu proteklog petka.

U "ruletu" jedanaesteraca presudnim se pokazao samo jedan promašaj i to domaćeg igrača Lešine u petoj seriji. Pobjednički pogodak za Splićane je zabio Erceg. Prethodno su za Mračaj precizni bili Puljić, Puljiz, Bogut i Jukić, a za Split Obilinović, Baraban, Hrgović i Vitaić.

Četvrtoplasirana momčad MAXtv Prve lige pokazala je blijedo izdanje uz vrlo malo pravih, izrađenih prilika. Dvaput je zaprijetio Paracki, jednom Erceg i to je praktički bilo to. Domaćini su najbliže pogotku bili 15 minuta prije kraja kada je Sunara jedva obranio dalekometni udarac Puljića.