Sjajan Garcia odveo Barcu do novoga slavlja, povratak Ademara na treće mjesto

Zvonka Keliš • nedjelja, 10.03.2013.

Odlični su bili domaćini u subotu u sklopu 21. kola španjolskog rukometnog prvenstva, naime, svi od reda upisali su nove pobjede u Ligi Asobal te tako osigurali i nove bodove. Naime, Barcelona je u Blaugrani svladala Villu de Aranda, Ademar Leon je pred svojim navijačima bio bolji od Cangasa, dok je Aragon u Zaragozi slavio nad Cuencom. Valladolid je, pak, na svom terenu pobijedio Anaitasunu, a Guadalajara je nadigrala momčad Palme del Rio.

Barcelona Intersport - Villa de Aranda 31:27 (15:12)

Aktualni španjolski prvak, u sklopu 21. je kola Lige Asobal, nešto teže od očekivanog stigao do slavlja nad momčadi Ville de Aranda. Domaćin je brzo poveo u susretu, stigao do 5:2 i 9:6 da bi se gosti nedugo zatim vratili i poravnali rezultat (9:9). Do odlaska na odmor domaća momčad uspijeva ponovno preuzeti vodstvo te se odvaja na +3 (15:12).

Uvodne minute nastavka donijele su seriju pogodaka katalonskog diva kojom se odvaja na potom nedostižnih 21:12, a iako se gostujuća momčad trudi sustići rezultat uspijeva se tek približiti na tri pogotka zaostatka (22:25, 24:27). Konačno, domaći rukometaši privode susret kraju za slavlje 31:27. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Juan Garcia s 11 postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Ville da Aranda bio Ilija Sladić sa sedam golova.

Reale Ademar Leon - Cangas 23:20 (10:12)

Leon je bio domaćin susreta 21. kola španjolskog prvenstva između rukometaša Ademara i Cangasa u kojem je s tri pogotka razlike bolji bio domaćin čime se vratio na treću poziciju u Ligi Asobal. Zanimljivo je bilo u prvome dijelu dvoboja, naime, gosti su se na samome startu odvojili na 5:3 da bi potom osigurali i vodstvo 8:5. Do isteka 30. minute domaća momčad, pak, uspijeva tek smanjiti svoj zaostatak na dva pogotka razlike (10:12).

Do preokreta igrači Manuela Cadenasa dolaze u nastavku kada se serijom pogodaka odvajaju na 15:13, a potom i 19:15. Do kraja ogleda samo čuvaju stečenu prednost te upisuju pobjedu 23:20. Odličan je u redovima Ademar Leona bio Carlos Ruesga sa šest pogodaka, Matej Ašanin je sakupio jednu obranu, dok se kod Cangasa istaknuo Janos Levente sa sedam golova.

Aragon - GlobalCaja Ciudad Encantada 33:27 (14:11)

U Zaragozi su rukometaši Aragona upisali svoju 12 prvenstvenu pobjedu, a bolji su ovoga puta bili od ekipe Cuence. Iako su gosti bolje otvorili susret te su poveli 5:3 domaćinu nije trebalo dugo da uhvati priključak te preokrene rezultat u svoju korist (8:6). Domaća momčad tada samo povećava svoju prednost te na predah odlazi s +3 (14:11).

Zanimljivo je bilo u nastavku kada se gostujuća momčad trudi sustići domaće vodstvo, no Aragon ne posustaje te odlazi na 25:18 i 26:20. Konačno, gostujući se rukometaši kući vraćaju s porazom 27:33. U pobjedu svoje momčadi Alex Dujšebajev ugradio je devet pogodaka, dok je Angel Perez z Ciudad Encantadu zabio deset golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Helvetia Anaitasuna 32:28 (17:14)

Rukometaši Valladolida u sklopu 21. kola Lige Asobal ugostili su momčad Anaitasune koja je pomalo iznenađujuće kući otišla bez novih prvenstvenih bodova. Uzbudljivo je i napeto bilo u prvome poluvremenu kada se kako gosti tako i domaćin izmjenjuju u vodstvu (2:3, 6:4). No, u samoj završnici prvoga dijela domaća se momčad ipak odvaja od svog suparnika te odlazi na 17:14.

Ništa manje zanimljivo nije bilo u nastavku u kojem se gostujuća momčad trudi, no ne uspijeva poravnati, a kamoli preokrenuti rezultat. Domaći rukometaši tako samo čuvaju svoje vodstvo te mirno privode susret kraju za pobjedu 32:28. Patrick Lykke s 12 je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok je Javier Borragan u poraz svoje momčadi ugradio devet golova.

Quabit Guadalajara - ARS Palma del Rio 28:22 (14:12)

Svoj 17. prvenstveni poraz momčad Palme del Rio pretrpjela je u sklopu 21. kola španjolskog rukometnog prvenstva, a uvjerljivo bolji od nje bili su rukometaši Guadalajare. Domaćin u susret ulazi vodstvom 5:2 koje potom samo raste na 7:3 i 8:5. Gosti se tada ipak polako bude te do odmora stižu na samo dva pogotka zaostatka (12:14).

U drugome poluvremenu domaća momčad gradi svoju prednost te povećava vodstvo na 20:15 i 24:18. Gostujuća momčad ne pronalazi rješenju za domaću igru te se na koncu kući vraća s porazom sa šest pogodaka razlike (28:22). Jorge Fontenla osam se puta kod Guadalajare upisao u listu strijelaca, dok je Luis Felipe Jimenez deset puta tresao domaću mrežu.