MAXtv Prva liga, 24. kolo, 15.03.2013, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 650
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Ivana Strahija • petak, 15.03.2013.

U Koprivnici se nije gledao lijepi nogomet, a travnjak koji je očišćen od napadalog snijega morat će na temeljiti remont nakon dvoboja Slaven Belupa i Osijeka. Ipak, oba protivnika mogu biti zadovoljna s 0:0, Osijek jer je osvojio bod u gostima, a Slaven jer je pokazao igru bolju od one protiv Cibalije u prošlom kolu.

Slaven Belupo dočekao je Osijek, a domaćini su bili svjesni da moraju dokazati mnogo toga. Kao prvo, da mogu odigrati na prihvatljivoj razini, i drugo, da je odluka Uprave da smijeni Roya Ferenčinu bila ispravna. Dakle, sve su oči bile uprte u bivšeg sportskog direktora, sada trenera Romana Sovića, koji je odmah kazao da bi njega i bod zadovoljio.

Cilj koji se u prvi mah činio prenizak za momčad koja želi popraviti dojam, ipak je bio težak za ostvariti protiv Osijeka, momčadi koja ima ponajbolju obranu lige. Uz teški teren i travnjak koji će sasvim sigurno trebati potpunu sanaciju nakon susreta, Sović je imao i problema sa izostancima, pa su mu falili kartonirani obrambeni igrači Maras i Bubnjić, ali i najiskusniji Farmaceut Vugrinec te Čanađija, Gregurina, Grgić i Novinić.

Bilo kako bilo, Slaven je uspio uzeti bod u utakmici u kojoj je u prvom dijelu bio inferioran gostima i zahvaljujući vrataru Rodiću, dok je u drugom poluvremenu svoju vrijednost stigao dokazati i Osijekov golman Mikulić.

Prvi je puta Rodić na Osijekov pokušaj morao reagirati u 10. minuti, kad su ga pokušali iznenaditi Blatnjak i Perošević, koji su tako potvrdili dominaciju svoje momčadi. Farmaceuti uzvraćaju preko Delića, koji je izbjegao zaleđe, ali je potom zbog terena imao problema s kontrolom lopte. Mogao je zaprijetiti i Rak, ali on slobodni udarac ne koristi pametno i šalje prejaku loptu koju nitko ne uspijeva iskoristiti.

Najbolju su priliku dominantni gosti imali u 27. minuti, kad je Pušić sjajno pronašao Blatnjaka pred domaćim golom, ali on glavom loptu šalje iznad vratnice. Odmah potom i kontranapad Osječana nakon što su se domaći spetljali u akciji, ali Pušić i Perošević ne nanose štetu domaćoj mreži.

U drugom su poluvremenu inicijativu preuzeli Farmaceuti, a odmah je upisana i prva velika šansa. Duga lopta pronašla je Genga, koji se međutim pred golom Osijeka poskliznuo i priliku nije iskoristio. Par sekundi kasnije, vratar Mikulić je morao braniti mrežu, no od vlastitog suigrača, jer je Blatnjak pogrešno reagirao na Jugovićev šut iz prekida.

Potom je i Osijek zaprijetio u najboljoj svojoj šansi do tada. Leko je vratio loptu za Kvržića, koji puca vrlo dobro, ali se dokazao domaći vratar Rodić i sačuvao svoju mrežu netaknutom. Slijede minute bez opasnosti, da bi potom Farmaceuti krenuli u pravu opsadu vrata koja je čuvao Mikulić.

U 68. je Rak nabacio za Delića, a on glavom, neometan, šalje loptu pored vratnice. U završnici susreta je Purić lijepo ubacio na drugu vratnicu Osijekovog gola, a glavom je pucao Jelavić, ali vratar Osječana brani svoj gol.

Osijek je tako došao do četvrtog rezultata od 0:0 u nizu, dok je Slaven Belupo nakon dva poraza konačno osvojio bod.

• boško8515.03.2013. u 21:07
    Bravo za obranu al ne baš i za napad !!!
    boško85
  • Shadowfax15.03.2013. u 19:56
    Čestitke igračima na borbenoj igri i podjeli bodova. Mikulić spasil Osijek poraza, a Marić potvrdil da je kreten bez osječaja za igru! Ko mu fućku dade.